Президент Федерації баскетболу Латвії: “Ми намагаємось допомагати, захищати інтереси України на міжнародній арені”

В п’ятницю, 17 березня, у Києві відбулась зустріч президента Федерації баскетболу України Михайла Бродського, міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта та президента федерації баскетболу Латвії Раймондса Вейоніса.

По завершенні офіційної частини візиту Раймондс Вейоніс розповів прес-службі ФБУ про мету поїздки та враження від перебування в Україні.

– Яка першочергова мета вашого візиту до Києва?

– По-перше, звичайно, зустрітись із колегами. Коли розпочалася війна, так вийшло, що Латвія стала державою, яка прихистила українських баскетболістів. Ми прийняли багато молоді, школярів, а національні збірні – чоловіча, а згодом і жіноча – проводили свої домашні офіційні матчі у Ризі. Так створився перший зв’язок з українцями і мені захотілося особисто побувати в вашій країні.

По-друге – ми приїхали зустрітися з певними посадовими особами, наприклад, з президентом ФБУ Михайлом Бродським та міністром спорту і водночас президентом НОК України Вадимом Гутцайтом.

– Про що говорили на зустрічі с міністром та президентом ФБУ Михайло Бродським?

– У ситуації, коли Міжнародний олімпійський комітет думає повернути російських та білоруських спортсменів, нам потрібно діяти спільно. Для нас – це дуже поганий жест. Я впевнений, що поки йде війна в Україні, поки росія як агресор знаходиться тут, не може бути й мови про їх повернення.

Важливо було проговорити загальні принципи, яких ми могли б надалі дотримуватися на міжнародній арені. Плюс особисто побачити та почути про ситуацію в країні, щоб ми могли ще більше розповідати про те, що відбувається в Україні.

– Знаю, що однією з тем розмови були вибори у Раду ФІБА-Європа. Можете розповісти, яку тут позицію ви обговорили?

– Справді, у травні будуть чергові вибори у ФІБА-Європа. Як нам відомо, росія планує виставляти своїх кандидатів у Раду, у різні комісії. Звісно, перший та найбільш важливий крок – щоб російські та білоруські представники не були обрані. Для цього нам потрібно поєднати зусилля. Тому ми тут.

На зустрічі погоджували позиції на виборах, координували дії. Звичайно, кожні держави самі вирішують, кого підтримати, але курс має бути єдиний – росіян та білорусів, якщо вони висунуть кандидатів, ми не повинні підтримувати. Людям, які представляють країну-агресора, немає місця в міжнародних організаціях.

Президент Федерації баскетболу Латвії: "Ми намагаємось допомагати, захищати інтереси України на міжнародній арені" 1 - basket.com.ua

– Федерація баскетболу Латвії є однією з ключових фігур у нещодавно сформованій коаліції північноєвропейських федерації, країн Балтії та федерації Польщі. Наскільки до вашої позиції прислухається ФІБА?

– Звичайно, з нами почали рахуватись, бо ми бачимо, що коли Україна робила певні кроки, заяви, коли ми окремо задавали питання, то було важко доносити свою позицію. Тому у нас утворилася коаліція дев’яти держав і ми іноді зустрічаємося. Частіше це онлайн зустрічі.

У нас єдина думка – треба робити все максимально можливе, щоб не допустити російських та білоруських спортсменів на міжнародні спортивні арени поки що йде війна.

Стосовно ФІБА, то, наприклад, цього тижня ми мали онлайн зустріч перед поїздкою в Україну і до нас приєднався генеральний секретар ФІБА Андреас Загкліс. Тому нас слухають, нас чують, і ми сподіваємося, що кількість держав у коаліції зростатиме.

Президент Федерації баскетболу Латвії: "Ми намагаємось допомагати, захищати інтереси України на міжнародній арені" 3 - basket.com.ua

– Наскільки в світі зараз ще актуальна тема війни в Україні? У нас є відчуття, що для декого ще починає відходити на другий план.

– Рік війни минув і люди, політики, економіки втомлюються і є моменти, що деякі процеси сповільнюються. І важливо не давати цьому траплятися. Ми повинні підтримувати цей ритм, щоб інші держави не розслаблялися.

Насправді, не всі досі розуміють, що відбувається в Україні. І що далі певні країни територіально від України, то тим важче їм зрозуміти вашу ситуацію. Вони інакше думають, інакше це сприймають. Особливо у рамках світового ФІБА, де є Африка, Америка, яким важко зрозуміти багато речей. Тому важливо, щоб були такі друзі, як ми, які зможуть розповісти, що відбувається.

– Дуже вам за це дякуємо. Насправді, з Латвії та й взагалі країн Балтики останнім часом багато візитів. Наприклад, напередодні до Києва приїхав прем’єр Латвії Кріш’яніс Каріньш…

– Так вийшло, що Латвія, Литва, Естонія та Польща з першого дня війни стали великими друзями України. Латвія віддає на допомогу Україні 0,5% ВВП. Для маленької держави це дуже багато. Але ми розуміємо, що у скрутний момент поряд мають бути твої справжні друзі.

Насправді, ми теж добре відчуваємо, що переживає Україна. Три країни Балтії та Польща. Для нас росія також потенційно ворог, як вона є ворогом для України. Тому ми намагаємось допомагати, захищати інтереси України на міжнародній арені.

– Ну і на сам кінець, розкажіть про ваші враження від візиту до України?

– Це була одна з цілей візиту – особисто побачити, що, незважаючи на те, що йде активна фаза війни, у вас знайдена можливість, як не зупинити життя взагалі.

Ми відвідали матч української Суперліги і я приємно вражений, що в Україні є спортивне життя, поряд з війною грають у баскетбол, це захоплює. У вас йде чемпіонат, він можливо нижчий за рівнем попереднього сезону, але важливо, що ігри відбуваються.

0

Автор публікації

Офлайн 2 тижні

BrickFreak

79
Коментарі: 28Публікації: 1699

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.