Шість клубів підтвердили участь у наступному сезоні Суперліги

Шість клубів підтвердили участь у наступному сезоні Суперліги 1 - basket.com.ua

11 серпня відбулася онлайн-нарада, в якій взяли участь учасники минулого сезону чоловічої Суперліги та два клуби, які представляли Вищу лігу. Головними темами для обговорення були формат наступного сезону, кількість команд-учасниць, строки початку та завершення сезону 2022/23.

Представники кожного з клубів, які брали участь у нараді, висловили свої позиції щодо можливої участі в наступному чемпіонаті, відбулося обговорення можливих систем проведення змагань, які було запропановано Федерацїєю баскетболу України.

У наступному чемпіонаті Суперліги (Дивізіон А) ФБУ хотіла б бачити від 8 до 10 клубів.  П’ять клубів минулорічної Суперліги вже на цьому засіданні підтвердили свою участь у наступному сезоні: Прометей, Будівельник, Київ-Баскет, Запоріжжя та Черкаські Мавпи. Ще чотири клуби — Дніпро, Харківські Соколи, Хімік та Кривбас — попросили використати регламентовану паузу для прийняття рішення до 1 вересня. Так само цей час для свого рішення є й у решти учасників минулого сезону.

Також у нараді брали участь представники клубів Вищої ліги Старий Луцьк та Рівне. Ці команди на момент завершення попереднього сезону мали найкращі показники і за спортивним прицнипом можуть підвищитись у класі. Команда Старий Луцьк стала шостою, яка підтвердила свою участь у наступному сезоні чемпіонату України.

Також було розглянуто формат проведення наступного сезону Суперліги: запропоновано проводення регулярного сезону в 3 або 4 кола. Обговорено систему “баблів” і турову систему: відповідно до першого варіанту, всі команди збиратимуться на одному з майданчиків та гратимуть там одна з одною по колу. Турова система — це формат змагань, за яким у минулому сезоні проводилася чоловіча Вища ліга (проведення матчів вдома та на виїзді).

Старт сезону 2022/23 заплановано на кінець жовтня, а завершення чемпіонату — наприкінці квітня.

Для проведення матчів чемпіонату України необхідно отримати письмове погодження від відповідних обласних військових адміністрацій або Київської міської військової адміністрації якщо змагання відбуваються у місті Київ.

Змагання, під час воєнного стану в Україні, будуть проходити без глядачів.

Обговорювалися трансляції матчів на ТВ та обов’язковий медійний супровід чемпіонату в умовах воєнного стану.

ФБУ продовжує працювати над регламенторними документами і остаточно склад учасників та формат наступного сезону буде відпрацьовано до початку вересня.

0

Автор публікації

Офлайн 4 дні

vodolaz

123
Коментарі: 5Публікації: 5757

5 думок про “Шість клубів підтвердили участь у наступному сезоні Суперліги

  • Юрій Мосаєв сказав:

   Здесь ответ очень простой. Запорожье имеет хоть и не большой, но пакет бюджетной помощи из городского и областного бюджета и не не много денег от Метинвеста. А Одесса имела спонсором иностранную компанию, которая побоялась вкладывать деньги во время войны. Ну дружба Элькинсона и Бродского может быть гарантией каких-то минимальных страховочных денег на непредвиденный случай. В Запорожье скорее всего будет делать ставку на местных воспитанников таких как Соколенко, Титов, Михеев у которых очень маленькие зарплаты по меркам лиги, может останется парочка ветеранов легионеров не будет и задача подписать 3-4 украинцев без контрактов в теории даже из высшей лиги. Поэтому думаю Запорожье будет иметь бюджет миллионов в 4-6 млн гривен и этого хватит как-то играть. А вот клубы типа Днепра и Тернополя они вкладывали деньги из своего бизнеса и им тяжело решиться продолжить финансирование.

   0
 1. Oleg YERMOLOV сказав:

  Чемпионат будет слабеньким, ибо Пром и Будка будут вторым составом играть. Киев-Баскет тоже командой Высшей Лиги. Жаль, что не заявляется Одесса, почти тыловой город, с Тернополем вообще по данному вопросу непонятки. Одесситы, чего там у Тымусяка с Юшкиным? Николаев и раньше заявлял, что играть не будет, пока война. Приятно, что Харьков еще думает. Кто будет играть в Химике, если они заявятся, там даже дублеров Пром разобрал.

  0

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю