Президент ФБУ відповів на звернення гравців “Прометея”

Президент ФБУ відповів на звернення гравців "Прометея" 1 - basket.com.ua

Гравці клубу “Прометей” раніше звернулися до Федерації баскетболу України, президента ФБУ Михайла Бродського та міністра молоді та спорту України Вадима Гутцайта з відкритим листом.

Президент ФБУ Михайло Бродський у відповіді на цей лист прояснив гравцям ситуацію, а також попередив їх про незахищеність їх контрактів.

Шановні гравці Національної збірної, ми глибоко Вас поважаємо та завжди рахувалися з вашими думками. Сьогодні ви звернулися до мене явно не зі своїм особистим листом, а з черговим текстом від власника Прометея – пана Дубинського, якому за три роки роботи в українському баскетболі важливіші власні амбіції, ніж розвиток українського баскетболу та українських гравців і тренерів. Черговим підтвердженням цього є кількість ігрового часу кожного з вас в останньому матчі комерційного турніру 7DaysEuroCup. У матчі далеко не проти топового європейського клубу (Літкабеліс) в середньому за гру ви провели на майданчику 8 хвилин, водночас тренерський штаб іноземців дав кожному з легіонерів відіграти 25 хвилини. Мене, як президента ФБУ це не влаштовує, нам не потрібні перемоги у 7DaysEuroCup, нам потрібно щоб гравці збірної прогресували. Зверніть увагу «Шахтар» у Лізі чемпіонів грає та показує результат виключно українськими гравцями. А коли Стефенс, при всій повазі до цього гравця, заявляє, що він грає за Україну, мене м’яко кажучи коробить, він грає за 500 тисяч долларів у той час коли Україна у війні.

Ви, хлопці, як ніхто інші, знаєте, як непросто було у 2015-му, коли я прийшов в ФБУ. Водночас ми почали розвивати і популяризувати баскетбол та разом зуміли зробити якісний крок вперед. Через війну останні пів року знаходити можливість представляти Україну на міжнародній арені усіма нашими 16-ма збірними було неймовірно важко. Але ми це також спромоглися разом зробити! І разом ми зуміли увійти в 11-ку кращих команд Європи на останньому чемпіонаті Європи.

На сьогоднішній день пан Дубинський відчув себе головним баскетбольним магнатом, який може трусити грошима, підкуповувати українські клуби своїми подачками у тяжкий час та дискредитувати федерацію перед FIBA, виступаючи у комерційній лізі, попри свою попередню обіцянку грати у Лізі чемпіонів. До речі, хто може не знає, зважаючи на сьогоднішній склад учасників цього турніру Прометей точно грав би у Лізі чемпіонів без матчів кваліфікації. Так, прямого місця їм не гарантували, але за своїм клубним рейтингом та нинішнім складом ліги вони б грали там без кваліфікації, яку так боялись. Це напевне розуміли і в клубі, але вони використали свою можливість дискредитувати нас. Обурює навіть не це, а те що клуб вивозить з країни на участь у комерційному турнірі 5-7 мільйонів євро, аби 70 відсотків ігрового часу на майданчику грали легіонери. Для кого все це!? Для латвійських любителів баскетболу? Для легіонерів і тренерів іноземців? Відповідь одна – для амбіцій пана Дубинського.

Я в баскетболі 30 років і скільки грошей приніс в український баскетбол та в українських дітей. Такі як Ваня Ткаченко знає це. А в результаті від тренера Гінзбурга він отримує 5 хвилин у Єврокубку. І це ключовий гравець збірної!… Мене це не влаштовує!

В таких реаліях абсолютно не бачу нічого страшного у заявочному внеску у чемпіонат України для Прометея у 4.5 мільйона гривень, які пішли б на підтримку українських клубів. В такій ситуації ми могли б і клубам допомогти у важкий час і не дати можливість грошам брати їх у полон, адже до цього Дубінський хотів підкупити три команди українського чемпіонату, пообіцявши їм, за нашою інформацією 12 мільйонів. Як наслідок, «Прометей» не сплатив внески за участь в Чемпіонаті України. Він навіть не сплатив 40 тисяч, які заплатила решта клубів. На жаль, як мінімум один український сезон цей клуб пропустить. Власне він в Чемпіонаті України хотів грати своїм другим складом, точніше дублем «Хіміка», який влітку переманив до себе. До речі, після останнього рішення контракти цих гравців не захищені, у разі бажання самих гравців вони можуть переходити у будь-який інший клуб, але на відміну від Прометея, ніхто примушувати до чогось гравців не буде – в них є права.

Далі про дитячу школу. Під листом збірників, які виступають зараз в «Прометеї» та отримують по 8 хвилин в Єврокубку, підписались вихованці шкіл «Дніпра», «Черкаських Мавп», «Хіміка» та БК «Київ», а де «Прометей»?. Більше того, в українському баскетболі немає жодного вихованця цього клубу, адже саму школу, про яку написано у листі, було створено місяць тому. Ми три роки просили Дубінського створити школу, а він говорив, що не на часі. Я радий, що хоч щось з цього конфлікту дало позитивний результат і дітки зі Слобожанського зможуть займатися баскетболом. Сподіваюсь, що керівники «Прометея» зможуть, як це десятиліттями робив я у Черкасах, Кондратьєв в Дніпрі, Назаренко в Южному віддавати хоч 10 % клубного бюджету на дитячу школу.

І на завершення про головне, те що турбує самих гравців – ваші ліцензії Федерація баскетболу України фізично не могла та не може позбавити гравців їх ліцензій, оскільки всі гравці «Прометея» після початку війни були ліцензовані іншими національними федераціями. За правилами ФІБА «Прометей» мав отримати спочатку листи відкріплення від інших федерацій по кожному з гравців (що він і зробив влітку), а потім подати до ФБУ список гравців для отримання відповідних ліцензій на право виступати в Чемпіонаті України. «Прометей» цього не зробив, оскільки відмовився приймати участь в Чемпіонаті України. Таким чином, всі гравці «Прометея», хоч і мають статус відкріплених гравців, не є ліцензованими гравцями ФБУ. А тому, питання щодо ліцензій гравців задавати треба не на адресу Президента ФБУ, Міністра молоді та спорту України чи баскетбольної спільноти України, а особисто пану Дубинському. Питання щодо вашої можливості подальших виступів в Латвійсько-Естонській Лізі відноситься в юрисдикції самої Ліги, а не ФБУ, та має регулюватись нормами відповідного регламенту Ліги.

Також ми роками йшли до відкритості і вимагаємо від клубів відкрити свої контракти з гравцями та заплатити податки. Дубинський ігнорував це, зараз ми

цього не полишимо, нехай прозвітує перед спільнотою, лише після цього ми зможемо повернутися до діалогу з «Прометеєм».

В іншому разі це крапка у відносинах «Прометея» та українського баскетболу. Ми дали клубу майже два місяці, але замість конструктиву отримали діалог ультиматумів, а також перекручених факти з листа, підписаного гравцями. Схожі випадки Європа уже переживала в Греції, коли Олімпіакос пропустив два сезони через незгоду з лігою, Дубинський теж вирішив іти проти Федерації. Ми не будемо і не хочемо нікого ображати, просто один клуб не може диктувати умови усім. Зараз у Суперлізі без Дубинського є 8 клубів, у Вищій лізі – 17 команд у жіночій – 15, ми зможемо достойно провести чемпіонат України без «Прометея», який опинився в іншій реальності.

І на останок хочу попередити гравців «Прометея», їх контракти на сьогодні не захищені, якщо в один момент Дубинський перестане платити за цими контрактами, то ФБУ та FIBA не зможуть на це вплинути.

Президент ФБУ відповів на звернення гравців "Прометея" 3 - basket.com.ua Президент ФБУ відповів на звернення гравців "Прометея" 5 - basket.com.ua Президент ФБУ відповів на звернення гравців "Прометея" 7 - basket.com.ua

0

Автор публікації

Офлайн 19 години

vodolaz

128
Коментарі: 5Публікації: 7253

Одна думка про “Президент ФБУ відповів на звернення гравців “Прометея”

 1. aleksandr potapenko сказав:

  А на счет проигрышей Исландии дело не в том , что Сидоров или Лукашенко играют по 5 минут за клуб. Дело в тренере сборной Багатскисе. На евро все мы прекрасно видели когда Зотов проваливал игру и продолжал играть ,а Сидоров играя лучше ,сидел на лавке.

  0
 2. aleksandr potapenko сказав:

  Ну пана Бродского мы уже давно знаем , как человека, который горазд все развлить. Давайте вспомним его войны с Волковым, потом с Коломойским, теперь с Дубинским. Да и Кондратьев постоянно с ним конфликтует. Развал лиги на две в 2010 году сильно помог прогрессу нашего баскетбола? И это ради амбиций пана Бродского. Появился в баскетболе Украины очередной меценат готовый ради рейтингов Украины поднять планку клуба на более высокий уровень в Европе и тут же сразу как так? это же по мне хорошему президенту ФБУ удар. Решили меня хорошего с должности сбросить. Вот мое мнение ,чтоб был у нас в стране баскетбол на высшем уровне надо пана Медведенко презедентом ФБУ выбирать.

  2
 3. Алена сказав:

  Мне вот просто интересно, как такое можно писать на бланке Федерации. Если б он эту ахинею у себя в Фейбуке напечатал это одно, а так рукводитель федерации пишет официальное письмо с подписью и обсуждает сколько мин играют игроки, кто сколько денег своих личных денег тратит и на кого?
  Это не официальное письмо, а хер знает что, базарные сплетни бабушек торгующих семечками.

  Единственное за что можно реально спросить это контракты игроков.

  5
 4. taugres сказав:

  у кого сколько денег и кто как и сколько может платить–это ЛИЧНОЕ дело КАждого Президента”!!!!!! НО УСЛОВИЯ ДЛЯ ВСЕХ ДОЛЖНЫ БЫТЬ ОДИНАКОВЫМИ!!!!! Пусть команды находят Спонсоров!!!!! а как ВЫ помогли Черкасским Мавпами Ткаченко….уже видно…КОМЕНДА ДНО!!!!

  6
 5. taugres сказав:

  Бродский полностью НЕПРАВ!!!!! Условия взноса должны быть одни для ВСЕХ!!!! Если Вы пан Бродский приходите в Бордель и Проститутка вам понравилась за 300, а ВАм ее предложат за 3000)))))Вам же не поравится????? Или Ваша супруга выберет туфли за 1000 уе…а Ей на кассе скажут Платите 10000)))))) Она их купит?)))) Клоун

  5
 6. Freeman сказав:

  “І на останок хочу попередити гравців «Прометея», їх контракти на сьогодні не захищені, якщо в один момент Дубинський перестане платити за цими контрактами, то ФБУ та FIBA не зможуть на це вплинути.”
  —————————————-
  А так и было в конце прошлого сезона. Они ещё помнят))

  -1
 7. Buchaka сказав:

  До Бродського можна ставитись по-різному, але тут я на стороні федерації. Не розумію, для чого витрачати в умовах війни такі шалені гроші на ленів. Грати не в Україні, а в ще слабшій балтійській лізі. Для кого тоді Пром? Певно виключно для задоволення амбіцій власника. Але до чого тоді тут Україна і її баскетбол?

  4
  • Jekan сказав:

   Кхм, вы давно следите за украинским баскетболом. Если по вашему мнению БЛ на сегодня слабее нашей Суперлигу, то, полагаю, вы немножко так не в теме реалий нашего баскетбола. И в чем плохи амбиции собственника? Или лучше тогда, когда никаких амбиций нет, нет еврокубков, все варятся в своём соку и все? Другое дело, что у Дубинского есть большие деньги, он сам в этом признался, когда проспонсировпл сборную, предложил помощь другим клубам и попытался купить телеправа. Теперь из него хотят эти деньги выучить, в чем откруто признаются. Вот и все.

   4
    • Jekan сказав:

     Дубинский такой же мой, как и ваш. Не вижу ничего плохого в том, что на сегодняшний день есть хотя бы один-два клуба, у которых есть амбиции и финансы представлять нашу страну в Еврокубка, причём делая это достойно. Касательно развития украинского баскетбола – ФБУ сама и забанила тот же Прометей, который собрал команду из молодых украинских игроков специально под Суперлигу. И теперь эта молодёжь рискует пропустить целый сезон. На это всем наплевать. О каком развитии украинского баскетбола вы говорите, уважаемый? То, что делает ФБУ в этой ситуации, это полнейший деструктив, маразм, деградация украинского баскетбола. И все в угоду принципам и собственным амбициями поиметь денег.

     3
   • Buchaka сказав:

    Ні, шановний, не в темі якраз ви. Перші розгромні результати прома свідчать , що рівень Балтійської ліги надзвичайно низький. Та й що очікувати від напівпрофесіоналів і студентів місцевих вузів. Якщо ви вважаєте, що в 40 млн. країні немає гравців, щоб конкурувати з напіваматорським турніром, тоді я не розумію, як ви слідкували за українським баскетболом.

    2
    • Jekan сказав:

     Шановний, просто посмотрите на составы команд Суперлигу грядущего сезона. И ответьте на вопрос, кто из этих команд сможет обыграть ВЭФ, Калев и Вентспилс, которые являются участниками еврокубков? Выносим за скобки еврокубков составы Прома и Будки. Не несите ахинею, а то выглядите точно так, как наш глубоко уважаемый президент Федерации, т.е. нелепо.

     0
  • D-dim73 сказав:

   А якби Пром грав в ЛЧ, то тіпа українські гравці одержували б більше часу? Як президенту ФБУ, то це навіть соромно, вичислити хвилини хто скільки грає, це рішення виключно тренера, це просто тупа відмазка, бо нема чого сказати толкового. Як не потрібно сюди приєднувати і війну, всі добре знають історію з бронежилетами, і іншою гуманітаркою для ЗСУ…

   1
 8. Dima Pastushenko сказав:

  Как обычно, много воды…Шахтёр играет не только украинцами и не от хорошей жизни, а из-за финансов и того, что классные легионеры сейчас не поедут в Украину, а раньше в стартовом составе на матчи ЛЧ у них могло быть 8-10 бразильцев и пару украинцев. Любое время для наших игроков в Еврокубке это опыт, тем более глупо судить лишь по первому матчу и тому же Ване Ткаченко нужно ещё заслужить это время и уверен, что он его получит, но не всё сразу. К тому же это прерогатива главного тренера решать, кому и сколько давать времени на площадке. То есть 4.5 млн Бродский хотел провести через кассу (или мимо) ФБУ и потом неизвестно, по какому принципу и сколько денег пошло бы клубам. А если Дубинский хотел помочь лично, напрямую, без участия ФБУ, то это уже считается подкупом? А в чём глобальная разница и почему тогда Будка не должна дать хотя бы 2-3 млн и они тоже пошли бы клубам!? Контракты игроков никогда не были в открытом доступе и там почти все поголовно оформлены на минималку или около того, а остальное идёт чёрным налом, это ведь не только в баскетболе и не первый год. Дубль Химика переманили? Так там не только из этой команды были игроки и в чём проблема, если создали нормальные условия, новый тренировочный зал и были готовы играть в Суперлиге!? Или лучше, чтоб все молодые уехали играть в 3 лигу Японии или 4 лигу Испании? Уже всем понятно, что личный конфликт раздувается искусственно и нет, чтоб пойти на компромисс, ситуация только ухудшается.

  5
 9. Ron 009 сказав:

  Терпіти не можу Бродського,але тут є одна цікава деталь,от реально так званим “збірникам” цікаво сидіти під легами,в Єврокубку вже всі побачили,що там вся ставка на легіонерів,на українців Ізраїильтянин взагалі не розраховує,тому реально цікаво,а це дійсно український клуб?

  -1
  • Roma Choban сказав:

   А Азовмаш в еврокубках.играл кем?стабильно играл один Скутельник..Будивельник в Евролиге,кем играл?Дроздов один считай с украинцев играл.В Бк Киев в Европе,что украинцы играли,тоже только мусорное время,Так что они тогда тоже были не украинскими командами.А время надо заслужить,Сидоров это доказывает,что попадает в старт!

   3
    • aleksandr potapenko сказав:

     Ну пана Бродского мы уже давно знаем , как человека, который горазд все развлить. Давайте вспомним его войны с Волковым, потом с Коломойским, теперь с Дубинским. Да и Кондратьев постоянно с ним конфликтует. Развал лиги на две в 2010 году сильно помог прогрессу нашего баскетбола? И это ради амбиций пана Бродского. Появился в баскетболе Украины очередной меценат готовый ради рейтингов Украины поднять планку клуба на более высокий уровень в Европе и тут же сразу как так? это же по мне хорошему президенту ФБУ удар. Решили меня хорошего с должности сбросить. Вот мое мнение ,чтоб был у нас в стране баскетбол на высшем уровне надо пана Медведенко презедентом ФБУ выбирать.

     -1
   • Taras сказав:

    Ви пропонуєте і далі провадити таку політику? Мова йде про розвиток українського баскетболу. А до влади рветься людина,якій вочевидь немає ніякого діла ані до України,ані до розвитку нашого спорту.

    0

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.