Айнарс Багатскіс: “Це золота команда збірної Латвії”

Айнарс Багатскіс: "Це золота команда збірної Латвії" 1 - basket.com.ua

Колишній головний тренер збірної України Айнарс Багатскіс прокоментував неймовірний успіх латвійців на чемпіонаті світу з баскетболу.

“Весь тренерський світ по-іншому дивиться на ігри, більше звертає увагу на нюанси. Ігри збірної викликають особливе відчуття, і гравці також. Величезне задоволення і радість бути там, де ми є, і ніхто нам нічого скаже найближчі чотири роки. Треба сказати, що це “золота” команда.

Я думаю, що віра в те, що команда може це зробити, проявилася у кваліфікації, коли ми програли Сербії. Потім були дві важкі гри проти Бельгії, які ми виграли. У наступних матчах змінився склад, були травми. Команда народжується у труднощах, коли ти поза зоною комфорту. У нас виросло нове покоління, вони не лякаються, а йдуть і грають. І Родіон і Артур Куруц, і Жагарс, і Страутіньш знають, як грати. Цей чемпіонат дав їм досвід, який вони ще не отримували в житті.

Я багато разів говорив про психологічну підготовку. Знову процитую Майка Фрателло, який говорив, що тренер повинен знати своїх гравців. З іншого боку, Грегг Попович ніколи за свою кар’єру не мотивував баскетболістів грати – вони самі розуміють, навіщо це роблять. Так, спочатку у нас не було ритму, але потім ми його знайшли. 

Жагарс? Це тимчасово, що він залишився без клубу. Я думаю, що той факт, що він провів чудовий сезон у Литві допоміг йому. Артурс подорослішав через численні травми та відсутність ігрової практики в минулому. Якщо з його здоров’ям все буде в порядку, то у нас в збірній на багато років буде стабільний плеймейкер світового рівня.

Перемоги додають тобі впевненості, але з ними ти також встановлюєш новий рівень для себе, і часто важче втриматися, ніж досягти цього. Зараз Латвія поставила собі планку, яку потрібно дотримуватися. Треба розуміти, де нам стати краще. Безсумнівно, зараз буде бум у баскетболі, і це потрібно використовувати для залучення людей до спорту“, – сказав Багатскіс.

0

Автор публікації

104
Коментарі: 37Публікації: 5085

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю