Віталій Степановський: “Призначення головним тренером збірної України — це важливий крок в кар’єрі та велика відповідальність”

Віталій Степановський: "Призначення головним тренером збірної України — це важливий крок в кар’єрі та велика відповідальність" 1 - basket.com.ua

Новий головний тренер збірної України Віталій Степановський в інтерв’ю пресслужбі ФБУ вперше прокоментував своє призначення в національній команді.

Наскільки важливим для вас є призначення головним тренером збірної України?

– Звичайно, це важливий крок в моїй кар’єрі, величезна відповідальність та честь. До гри збірної України велика увага, всі слідкуватимуть за тим, як ми виглядатимемо. Тож, безумовно, попереду у мене дуже важливий досвід.

Якою ви бачите національну збірну у найближчому майбутньому?

– В першу чергу, в збірній дуже багато людей, які пройшли систему Хіміка. Це хлопці, з якими я працював у студенстькій збірній. Також працював і з іншими гравцями, які будуть у збірній, коли був у тренерському штабі Айнарса Багатскіса.

Я бачу, що ми можемо додати молодих гравців: викликати Максима Шульгу, з яким я працював у молодіжній збірній. Він проявив себе дуже добре, провів гарний сезон в Юті Стейт — вони потрапили в March Madness. У нього був хороший сезон і я знаю,на що він здатен. Гарний сезон був і в Саши Ковляра в естонському Калеві. Це гравець, з я ким я багато працював, і зараз він теж може претендувати на потрапляння в основний склад збірної.

На жаль, отримав травму Денис Лукашов і я бажаю йому якнайшвидшого одужання. Тож додамо молодих гравців, маємо хлопців, які були в обоймі на останньому Євробаскеті і рухатимемось в цьому напрямку.

Айнарс вже розпочав зміну поколінь, зокрема під час заключного ігрового вікна, коли дебютував Ковляр. Думаю, що ми маємо уважно стежити за молоддю та думати про те, кого ми можемо додавати до складу. Я вважаю, що це буде лише великим плюсом для національної збірної.

Є інформація, що у вас була пропозиція очолити іншу національну збірну. Розкажіть, будь ласка, про цю історію.

– Збірну Румунії очолював боснійський тренер Драган Петрічевич. У нього закінчився контракт і він вирішив його не подовжувати. Я був одним із кандидатів на посаду головного тренера румунської збірної, але потім я отримав пропозицію очолити збірну України

Безумовно, для мене головним приорітетом та, як я вже казав, великою честю було очолити саме нашу команду. Всі перемовини, які могли б бути з румунською збірною, насправді розгорнулися б лише після того, коли я б отримав відповідь безпосередньо від нашої Федерації. Лише, якщо б я не очолив збірну України, тоді я міг би говорити про варіант із румунською командою.

Віталій Степановський: "Призначення головним тренером збірної України — це важливий крок в кар’єрі та велика відповідальність" 3 - basket.com.ua

Як ви бачите поєднання роботи в клубі та збірній?

– У мене вже був такий досвід, адже ще в якості асистента в збірній України я працював у клубі головним тренером. У мене є помічник Олег Гончаров, який працює зі мною в Крайовій в Румунії. Коли я працюватиму у збірній, він залишатиметься в клубі. Він добре знає свою роботу і коли я буду в збірній України, він працюватиме з клубом, як головний тренер. Я йому довіряю, він знає систему і тут жодних питань бути не може. Цей момент ми пережили, ще коли я працював у збірній України та Хіміку.

Розкажіть про сезон в Румунії, де з клубом Крайова, який має один з найменших бюджетів у лізі, вам вдалося, вийти у плейоф.

– Так, які ви відзначили, у нас насправді далеко не найбільший бюджет у Румунії. Чемпіонат було розділено на дві групи по 9 команд. Наша мета на сезон була — потрапити в топ-10 і ми це завдання виконали. Потім ми потрапили в зону плей-оф, при тому, що у нас і близько немає того бюджету, які мають команди з першої десятки. Окрім того, клуб вперше в історії грав в Кубку Європи ФІБА, де вийшов у другий груповий раунд. Ми подолали три раунди кваліфікації, після чого виграли першу групу.

Пройти другий груповий раунд в єврокубку нам не вдалося, зокрема через травму одного з лідерів команди. І граючи без нього в “десятці” чемпіонату Румунії, ми виступили, як справжня команда, і зайшли в зону плей-оф. Ми продовжуватимемо боротися та показувати якісний баскетбол в серії із Клужем. Все це вдалося зовдяки тому, що ми змогли підібрати гарний колектив — хлопці добре працюють, у нас в комнаді атмосфера взаємопорозуміння. І навіть без лідера ми залишились єдиним цілим і показали хороший результат.

0

Автор публікації

Офлайн 1 місяць

BrickFreak

79
Коментарі: 28Публікації: 1689

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.