Олександр Рябчук: “Грати в баблах зовсім непросто”

Олександр Рябчук: "Грати в баблах зовсім непросто" 1 - basket.com.ua

Капітан “БІПА-Одеська область” Олександр Рябчук в інтерв’ю Tribuna.com розповів про виступ клубу у цьому сезоні Суперліги.

“Ми зараз йдемо в лідируючій групі, у БІПА 11 перемог у 12 зустрічах. Основне питання перед чемпіонатом було для мене – як швидко наш склад зможе зігратися. У клубу була зовсім невелика передсезонна підготовка.

Та й зараз – лише кілька тренувань на тиждень, команда налаштовує взаємодії в основному через самі ігри. З кожним поєдинком додаємо у цьому взаєморозумінні, але ще є чого прагнути.

Грати в баблах зовсім непросто, хоча до них ми вже звикали з ковідного 2020 року. У нас не такий великий ростер гравців. Дві гри поспіль провести нескладно, а для третьої доводиться віддавати останні сили. У результаті перемагає той, хто більше виявляє характер та бажання перемогти. Клуби змушені заощаджувати, а тому доводиться виїжджати на 2-3 гри одразу. У команді семеро досвідчених гравців, на яких припадає основний ігровий час.

Результат потрібен у кожному матчі, і тренер змушений тримати на полі досвідчених гравців, у яких він упевнений. У складі також четверо молодих хлопців, яким ми намагаємось дати хвилини на майданчику та практику на рівні Суперліги.

Олександр Рябчук: "Грати в баблах зовсім непросто" 3 - basket.com.ua

Я ще в Хіміку був капітаном, і до моїх обов’язків входило налаштовувати командну роботу і допомагати молодим вливатися в колективні взаємодії. Приблизно така сама ситуація і у багатьох командах найвищого дивізіону. У клубах гру визначають 3-4 досвідчені спортсмени, які раніше виступали у Суперлізі. Серед молодих баскетболістів теж є цікаві майстри, можливо, більше за інших здивував форвард Київ-Баскета Вадим Заплотинський

Після перших чотирьох ігрових турів я щоразу потрапляв до символічної п’ятірки Суперліги. Звичайно ж, це заслуга всієї команди, адже до таких збірних зазвичай включають гравців із клубів, які перемагають та йдуть серед лідерів.

Ми граємо без номінального першого номера (розігруючого). Мені, залежно від ігрової ситуації, доводиться виконувати функції перших трьох номерів – захисника, розігруючого, або легкого форварда. Іноді доводиться і на щиті відпрацювати.

У нас у команді не так багато високих гравців, усім доводиться вмикатися у боротьбу. “Великі” ставлять заслони, а менші гравці намагаються бути першими на відскоку. У нас і великий гравець, наприклад, Євген Ткаченко, може брати участь у розіграші м’яча на периметрі. У БІПА зараз немає суворого поділу на задню та передню лінію, усі баскетболісти беруть участь у кожній фазі гри.

Перед собою взагалі ніяких персональних завдань не ставлю. Якщо у когось у команді краще пішов кидок та “рука у вогні”, то граємо на нього. І звично збираю статистику з перехоплень. Взагалі люблю гру у захисті.

Олександр Рябчук: "Грати в баблах зовсім непросто" 5 - basket.com.ua

Суперліга, звичайно ж, поступається силою чемпіонатам минулих років. Майже немає легіонерів. І багато сильних гравців роз’їхалося. Сезон непростий, іноді прохолодні зали, часом є проблеми через повітряні тривоги або відсутність світла.

Дуже складною була гра із Дніпром (70:64). Ми поступилися в першій половині, а після великої перерви гра йшла очко в очко, і перемогу нам вдалося вирвати тільки наприкінці. Дніпряни – зіграна команда, яка провела хороший тренувальний процес перед сезоном.

Прикрою була і наша єдина поки що поразка від Київ-Баскету (68:76). В решті зустрічей, думаю, ми тримали гру під контролем. Поки що ми дуже добре йдемо по сезону. Не загадуватимемо, у будь-яких команд можуть спади в ході чемпіонату”, – сказав Рябчук.

0

Автор публікації

Офлайн 5 днів

vodolaz

128
Коментарі: 5Публікації: 7233

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.