Головний тренер збірної Сербії Душан Алімпієвич розкритикував “вікна” ФІБА на матчі збірних через неможливість викликати в команду кращих гравців. Сербія поступилася Туреччині (86:94) в гостьовому спареному матчі кваліфікації чемпіонату світу, а три дні тому програла цьому ж супернику (78:82) вдома.
“Це жахливо. Я вже говорив – для мене це повне безумство. Це безглуздо. Знаєте, я за те, щоб або усім заборонити грати або дати всім шанс. Це просто смішно і безглуздо. Моя федерація зробила багато хорошого, значно полегшивши роботу тренерам. Але, на жаль, турецькі гравці переважно знаходяться у країні, і спілкування з місцевими клубами набагато простіше. У моєму випадку Сербії, федерації, національній команді потрібно спілкуватися з клубами інших країн, з генеральними менеджерами. Це складно.
Для мене це справді безглуздо. Але що є, то є. Ми маємо боротися за краще. Що Євроліга та ФІБА могли б зробити для кращої підтримки гравців та тренерів? Нічого, їм потрібно сісти і порозумітися, знайти спільне рішення, щоб зупинити подібні речі. Нам треба розуміти, що ми робимо у рамках “вікон” ФІБА. Як можна грати Євролігу чи проводити інші турніри в цей час? Необхідно зробити перерву, щоб гравці і тренери могли відпочити, щось організувати. Ми мали сім днів. У кожному “вікні” ФІБА я зустрічаюся з новими людьми, і їм дуже складно адаптуватися до системи лише за кілька днів”, – сказав Алімпієвич.

