Чемпіонат Франції: Вембаньяма з потужним дабл-даблом залишив “Метрополітан” на вершині першості 1 - basket.com.ua

Чемпіон Франції 2010 року “Шолє Баскет” впевнено пише нову красиву історію власного тріумфу. В цьогорічній першості вони не збавляють взятого темпу. Учасник Ліги чемпіонів сезону 2020/21 сьогодні вже претендує на турнір рангом вище, бо ділить перше-друге місце з “Метрополітаном”. Нашим вболівальникам буде цікаво, що в складі червоно-білих раніше впевнено грав Артурас Корнішовас, а вихованцями були Мікаель Желабаль, Кевін Серафін та  Нандо Де Коло.

Гра суботи 26 листопада не була легкою прогулянкою для підопічних турецького тренера Ермана Кюнтера, але перемога над середняком французької ліги буде приємним бонусом перед матчем Єврокубка проти польського “Рильські спортист”, яка відбудеться у вівторок 29 листопада.

“Шолє” – “Гравелін” – 76:64 (12:16, 18:15, 24:16, 22:17)

Шолє: Кюрьє – 18 + 5 підбирань, Далло – 14 + 5 підбирань + 5 передач, Артіс – 12 + 8 передач,  Елліс – 11 + 6 підбирань,
Гравелін: Сілі – 15, Джонсон – 10.

Ще один лідер першості Франції, команда “Метрополітан”, або, як його ще називають, “Болонь Леваллуа” в другому поспіль турі набрала 92 очки, що виявилося достатнім для перемоги в гостьовому матчі з “Нансі”. Також, як і на минулому тижні Віктор Венмбньяма записав на особистий рахунок 30 очок. Цікавий збіг, чи не так?

Як би там не було, але це вже 8 поспіль перемога. Долю матчу, як зазвичай, було вирішено в першій чверті, яку гравці “Метрополітану” виграють майже у всіх своїх матчах.

“Нансі” – “Метрополітан” – 78:92 (10:23, 23:17, 25:26, 20:26)
Нансі: Лабанка = 18, Фішер – 13 + 9 підбирань, Гомбо – 13, Вокер – 10 + 6 підбирань,

Метрополітан: Вембаньяма – 30 + 15 підбирань, Сі – 17, Бессон – 13 Уотерс – 12 + 5 передач

Гра сусідів по турнірній таблиці, команд “Фос-сур-Мер” та “Роану”, як і очікувалось видалась цікавою та непередбачуваною. Спочатку гравець гостей Стефан Муді зробив рахунок рівним та перевів матч в овертайм, а потім вже остаточну риску в матчі точними кидками з лінії підбив Кайл Фостер, зробивши перевагу в 4 очки – 87:83. Відзначимо 28-річного француза з команди гостей Кадрі Моентадзе, який вправно зіграв у захисті.

Таким чином, роанці віддалилися від червоної зони вильоту, де тепер опинився невдаха цього матчу “Фос-сюр-Мер”. У переможених це вже п’ята поразка поспіль, незважаючи на реальний прогрес у грі. “Сьогодні ми побачили душу”, – сказав тренер переможеної команди  Ремі Вален. “Гравці віддали все, що в них було. Ми побачили те, чого не бачили в іграх проти АСВЕЛу та “Діжону”, а саме – величезне командне бажання досягти результат. Із будівництвом гри все добре, і в якийсь момент вже треба перемогати”.

“Фос-сюр-мер” – “Роан” – 83:87 ОТ (20:16, 16:24, 17:16: 25:22, 5:9)

Фос-сюр-Мер: Грін – 22 + 6 підбирань, Барбіч – 15, Томсон та Аффо – обидва по 10,

Роан: Муді – 20 + 5 підбирань + 7 передач, Фостер – 14, Морен – 13 + 8 підбирань, Марч – 12.

Аутсайдер першості “Страсбург”, який мав лише 2 перемоги святкував вдруге за 9 днів. Через 10 днів після приїзду в Ельзас Луки Банки команда вже видає позитивний результат. Поки італійський тренер не змінив малюнок гри, але зробив фундаментальне зрушення – SIG зумів перемогти! Маючи контроль за перебігом матчу наприкінці третьої чверті (46:62), ельзасці все ж таки втратили контроль в останній чверті, коли зонний захист “Нантера” на 37 хвилині дозволив скоротити різницю до 67:72. Але потім були п’ять очок від Метта Мітчелла, який став МВП матчу (21 очко), щоб остаточно розставити все на свої місця.

“Нантер” – “Страсбург” – 71:81 (15:21, 15:19, 16:22, 25:19)
Нантер: Біббінс – 17, Піно – 14, Браун – 13 + 10 підбирань, О’Брайєн – 10 + 8 підбирань,
Страсбург: Мітчелл – 21, Лансдаул – 17 + 5 підбирань, Кін – 13 + 7 передач, Масса – 11 + 7 підбирань.

Але все ж найнапруженіший матч суботи чекав на нас попереду, коли ще одні сусіди по турнірній таблиці, але вже у верхній частині змагалися за місце у ТОП-6-7. До цього туру у 4 команд було по 5 перемог, а після гри, яку виграли гості з Боргу лише в овертаймі (11:9), саме вони випередили “Блуа”. Гості, які за 2 хвилини до кінця 4 чверті вели перед на 9 очок примудрилися прогавити спурт суперників 0:11, і лише Ісая Майк зумів вирівняти становище. Надалі точилася напружена боротьба, де одній команді пощастило трохи більше.

“Блуа” – “Бурк” – 96:98 ОТ (20:22,23:26, 23:20, 21:19, 9:11)
Блуа: Соу – 22, Джонсон – 19 + 11 підбирань, Ндіайє – 17 + 8 підбирань + 5 передач,
Бурк: Майк – 18 + 11 підбирань, Флойд – 13, Флойд – 12, Шассан – 11.

В неділю 27 листопада було зіграно ще 3 поєдинки:

“Париж” – “Ле Портель” – 85:77 (18:11, 26:23, 21:24, 20:19)
Париж: Тупан – 18 + 8 підбирань, Каматаге – 17 + 9 підбирань, Бегарін – 17 + 6 передач, Дені – 11,
Ле Портель: Манжен – 27, Хіфі – 15, Аллєн – 10 + 8 підбирань.

Поразка на минулому тижні від “Діжона” поставила АСВЕЛ в другий ешелон боротьби за головну нагороду Франції – Кубок Лідерів. Загалом з іграми в Євролізі у команди бул п’ять поразок поспіль. Отже По-Ортез на собі оцінив міць одного з лідерів французького баскетболу. “Ми дуже хотіли надолужити втрачене після наших останніх двох складних ігор у Євролізі, — підкреслив Фалль в інтерв’ю beIN Sports. “Ми хотіли повернути довіру. Тепер нам доведеться працювати вдвічі більше, піднімати рівень гри та відтворювати наш рівень гри. Ця перемога надає нам імпульсу та відновлює впевненість у собі”, – розповів центровий .

АСВЕЛ – “По-Ортез” – 91:79 (23:19, 21:15, 27:27, 20:18)
АСВЕЛ: Ноуа – 21 + 5 підбирань, Фалль – 18 + 8 підбирань, Метьюз – 18, Обасохан – 14,
По-Ортез: Сім – 18, Чікоко – 13 + 5 підбирань, Шарвін – 11 + 6 підбирань.

“Лімож” – “Діжон” – 81:77 (21:20, 20:14, 20:20, 20:23)
Лімож: Ланг – 21, Джонс – 11 + 7 передач, Родрігес – 10 + 9 підбирань, Грейвз – 10,
Діжон: Макдафі – 21 + 7 підбирань, Уер – 17 + 5 підбирань, Хорват – 12 + 6 підбирань.

Останній матч туру буде зіграно 29 листопада. О 21:00 за київським часом почнеться гра “Лє-Ман” – “Монако”.