У словенському Порторожі відбулась щорічна Генеральна асамблея ФІБА-Європа під головуванням президента ФІБА-Європа Хорхе Гарбахоси.
На ній також були присутні президент ФІБА Шейх Сауд Алі Аль-Тані, генеральний секретар ФІБА Андреас Загкліс, виконавчий директор ФІБА-Європа/Генеральний секретар ФІБА-Європа Каміл Новак і члени правління ФІБА-Європа.
Україна на події була представлена президентом Федерації баскетболу України Михайлом Бродським та генеральним секретарем ФБУ Володимиром Драбіковським.
В коментарі прес-службі ФБУ Володимир Драбіковський розповів про зустрічі та домовленості української делегації в Словенії, а також про важливі рішення, які були прийняті на Асамблеї.
– Володимир Валентинович, розкажіть як пройшла Асамблея.
– Асамблея проходить щороку у травні. На ній зазвичай обговорюються робочі моменти, затверджуються підсумкові річні звіти ФІБА-Європи.
Цього року президент Хорхе Гарбахоса розповів про зусилля ФІБА-Європа, спрямованим на впровадження нових ідей та інновацій. Президент ФІБА Шейх Сауд Алі Аль закликав використати Олімпійські ігри як ідеальну можливість продемонструвати силу баскетболу. Генеральний секретар ФІБА Андреас Загкліс зосередився на поточному стані гри щодо позиції Європи на карті світового баскетболу. Каміл Новак представив детальний звіт про всі події ФІБА-Європа
– Подібні події – чудовий майданчик для зустрічей. Які корисні зустрічі вам вдалось провести?
– Михайло Бродський провів зустріч із президентом ФІБА Хорхе Гарбахосою, секретарем ФІБА Андреасом Загклісом, подякував їм за підтримку. У матеріалах Асамблеї багато говорилось про допомогу ФІБА Україні в цей непростий для нашої країни час.
Провели зустріч із Президентом IWBF Europe Волтером Пфаллером – який виступав зі звітом про розвиток баскетболу на візках за останні 12 місяців. Ми розповіли йому про розвиток баскетболу на візках в Україні, отримали повну підтримку, домовилися про співпрацю.
Також важливою була зустріч із президентом Федерації Грузії Віктором Санікідзе, з яким ми поговорили про проект змагань для юнацьких збірних “Кубок Чорного моря”.
Ще була зустріч із Даоріном Накічем, людиною, яка відповідає за суддівство. З ним ми обговорили поточні проблеми та заручилися підтримкою.
– Які ключові рішення були прийняті на Асамблеї ФІБА-Європа?
– Були внесені зміни у Статут ФІБА щодо виборів президента, казначейства, борда. Також серед іншого, увага була приділена й правам та обов’язкам національних федерацій – членів ФІБА Європа. Так, всі 47 членів ФІБА Європа одноголосно підтримали доповнення статті 4 статуту ФІБА Європа “Права та обов’язки національних федерацій”
Зокрема було прописано, що всі Національні федерації повинні утримуватися від будь-якої поведінки, яка завдає або може обґрунтовано вважатися такою, що завдає шкоди інтересам ФІБА або ФІБА Європа.
– Чи вплине це на політику ФБУ?
– Звичайно, ми збираємося такі ж зміни прописати до свого Статуту і тепер це стосуватиметься також наших членів. Ми це теж присікатимемо. Щодо фактичних кроків, то ми вже застосовували санкції до гравців, тренерів, суддів. Дискваліфіковували їх у різні моменти за поведінку чи вчинки, які дискредитували баскетбол порушували людські принципи.
Наведу один приклад, який зараз ми обговорюємо, це клуб Будівельник, який знявся з чемпіонату посеред сезону Суперліги. Він має борги перед гравцями та працівниками. Навіть у цей непростий час мова не може йти про його повернення в професійний баскетбол поки клуб не розрахується з боргами.
– Але ж український спорт знає приклади, аби не виплачувати борги клуб може зареєструватись під іншою назвою. Як ФБУ буде це контролювати?
– У цьому питанні ми керуватимемося документами ФІБА. Це все прописано, які клуби вважати правоприємником. Якщо президент чи менеджмент залишається, якщо більшість гравців виступають на тому самому майданчику…. Там цілий перелік, як визначити новий це клуб чи ні. На цьому також завжди ФІБА загострює свою увагу, повірте такого точно не буде. Ми б усі хотіли, аби кількість українських клубів зростала, але потрібно жити за чіткими правилами та виконувати свої зобов’язання.