Захисник збірної України Іссуф Санон розповів про стартовий матч на Євробаскеті-2022 проти британців, майбутню гру проти Естонії та свої емоції від дебютного великого турніру у складі національної команди
По-перше, розкажи, будь ласка, як себе почуваєш після травми?
– Травма не була дуже серйозною, але, відновлюючись, я майже нічого не робив 5-6 днів. В мене було лише два тренування перед Євробаскетом і я трохи втратив відчуття кидка, відчуття взаємодії з м’ячем, що в певній мірі позначається на завершенні атак. Тож, так, травма була несерйозною, але наслідки відновлення позначилися на моєму виступі в першій грі. Але все буде добре, треба рухатися далі.
Завдяки чому вдалося впевнено перемогти британців?
– Вся команда робила те, про що ми домовлялися. Ми притримувалися плану і не робили дурниць. За якістю, звичайно, важкувато оцінити наш виступ, адже ми зробили дуже потужний ривок і протягом усієї гри були попереду. Майбутні ігри дадуть відповідь, як ми готові до наступних суперників.
Естонці виглядають більш організованою командою, ніж Велика Британія. Що можеш сказати про наступного суперника?
– Ми не будемо давати їм бігти та кидати триочкові. Під час їхньої гри проти італійців було чітко видно, вони хочуть грати у вискому темпі. Ми намагатимемося їх зупинити в нашому матчі.
Які в тебе емоції від потрапляння на перший Євробаскет?
– Насправді, я не дуже хвилююся, але зараз певне хвилювання є і воно пов’язано із травмою, яка в мене була. Велика відповідальність звичайно, адже ми граємо не тільки за себе, а й за всіх жителів України. Ми робимо все, щоб показувати, що означає бути українецем. Тож, так, це перший турнір для мене і сподіваюся, що ще чотири мінімум у мене попереду.
У тебе суттєво змінилася роль в команді за останній рік. Завдяки чому, як вважаєш, вдалося отримати більший ігровий час?
– Після матчів в листопаді, коли я зіграв дуже мало, я почав робити все так, щоб люди казали: “Чому Санон грає так добре, але мало грає в збірній?”. Я почав більше вимагати від самого себе, більше тренуватися, більше працювати. На зборах, у товариських матчах я показав, як я можу грати, якщо мені довіряти. Тренер дав мені більше довіри і коли це відчуваєш, все змінюється. Коли я почав отримувати більше можливостей бути самим собою на майданчику та грати в баскетбол, який у мене йде від серця, все змінилося на краще. Тож, насправді, тренер дуже посприяв цьому.
В нашій групі вистачає сильних команд та зірок, з якими доведеться зіграти. З ким зустріч на паркеті для тебе буде найбільш інтригуючою?
– Звичайно, це Янніс. Дуже цікаво зіграти проти дворазового MVP НБА, проти чемпіона НБА. Це буде один найважливіших матчів на цьому етапі моєї кар’єри. Зупинити його, звичайно, дуже важко, адже людина в кожній грі має 20+10+5. Нам треба буде також притримуватися плану проти нього і сподіватися, що в нього буде не найкращий день. Я думаю, що наші бігмени зможуть ускладнити йому життя. Тож, це не стане нонсенсом, якщо один з кращих гравців світу назбирає вражаючу статистику в матчі проти нас. Щодо задніх ліній, то в суперників вони також дуже сильні, але у нас є гравці, які вміють добре захищатися і я впевнений, що ми зможемо попрацювати в захисті так, щоб вони не змогли зіграти свої найкращі матчі.
У нас сильно змінилася збірна у порівнянні з останнім Євробаскетом 2017 року. Як атмосфера в колективі, з яким ви провели разом майже все літо?
– Ми дуже підтримуємо один одного. Ми не просто команда — ми родина, адже всі розуміють, що відбувається в Україні і ми, як ніколи, об’єдналися та стоїмо один за одного. Я б не сказав, що у нас дуже молода команда, але багато гравців до 25-27 років. Для мене, звичайно відчувається різниця у порівнянні з моїм дебютом у збірній, коли були лише ветерани, гравці з великим досвідом. Зараз трохи інакше, у збірній весело, мені подобається.
Про Янниса пока рано думать, надо эстонцев, итальянцев и хорватов обыгрывать. Потом мечтать о Яннисе будем. )))
Санон максимум что может сделать Яннису – это язык показать.
А до чого поруч з Гріком Фріком “персональник” Санон? Не він же буде зупиняти грека? Інфопривід пропіаритись, чи що?