Збірна України U-18 продовжує підготовку до виступу на чемпіонаті Європи, де перед командою стоїть завдання посісти місце в топ-3 Дивізіону В та отримати підвищення в класі.
Десмонд Йяму — один з гравців, який готується до європейської першості у складі української збірної. Десмонд починав свій баскетбольний шлях у Харкові, а після початку великої війни в Україні переїхав до Німеччини, де в минулому сезоні виступав у складі молодіжної команди мюнхенської Баварії. Граючи в німецькій першості для гравців U-19, 16-річний Йяму в своєму першому закордонному сезоні набирав 8.9 очка та 6.6 підбирання в середньому за 19 хвилин на майданчику.
Про початок свого баскетбольного шляху 16-річний баскетболіст розповів в інтерв’ю пресс-службі ФБУ.
Розкажи, як починався твій баскетбольний шлях?
– Все почалося для мене з виступів у Шкільній баскетбольній лізі в Харкові. Мене побачив тренер з харківського Політехніка та запросив на тренування. Я отримав місце в команді до 2006 р.н., за яку почав виступати на чемпіонаті України. Минув рік, як я почав серйозно займатись баскетболом, коли мене викликали до збірної України U-14. Вже за два роки я почав грати за команду Першої ліги. Потім, на жаль, у нас в країні почалась війна і ми з батьками вирішили переїхати до Німеччини.
Коли ти зрозумів, що можеш зробити професійну кар’єру в баскетболі?
– Я зрозумів, що у мене є реальний потенціал, коли мене викликали до збірної України U -14. Я в певній мірі навіть здивувася, що мене запросили в збірну. Але вже тоді поставив ціль потрапити до наступних збірних — U-15 та U-16, і для цього треба було продовжувати багато працювати.
Те що ми разом із хлопцями, які зараз в юнаціькій збірній, починали разом ще в U-14, звичайно допомагає. По-перше, ми зіграні, але, що не менше важливо, ми добре знаємо один одного, дружимо та спілкуємось.
Читайе: Чоловіча збірна України U-18 розпочала підготовку до чемпіонату Європи
– Коли почалася війна, в березні 2022 року ми з батьками переїхали до Німеччини. Більшість моїх партнерів по команді переїхали в Латвію. Я спочатку теж збирався їхати туди, але, порадившись із батьком, вирішив спочатку спробувати варіант з Баварією. Я поїхав на тренувальний збір із цією командою в Італію, де дуже добре себе показав, і мене взяли в команду U-19.
В чому ключові відмінності між тренуваннями в Баварії та тим досвідом, який ти мав в Україні?
– Головна відмінність — це те, як тренери ставляться до своїх гравців. В Німеччині до підопічних тренери ставляться так, наче це їхні друзі, не звертаючи увагу на різницю у віці. У нас ситуація трохи інакша.
Щодо самого баскетболу, за рік виступів за молодіжну команду Баварії я став сильнішим. Я краще розумію гру, впевненіше себе відчуваю під кільцем, та, як на мене, мені вдалося покращити футворк та кидок. Я додав в усіх компонентах.
Які враження від роботи у складі збірної України U-18?
– В команді дуже гарна атмосфера, всі добре спілкуються. Коли я приїхав до збірної, я майже нікого з хлопців 2005 р.н. не знав, але всі в команді дружні. Мені дуже приємно бути тут, я отримую задоволення від роботи в цій збірній.
Наші сильні сторони? У нас багато високих гравців, тому, думаю, нам буде легше грати в захисті, зокрема захищати трисекундну. Це стосується і нападу. У нас є і сильні шутери — в команді хороші маленькі. Тож, думаю, у нас все має вийти.
Як ставишся до великих очікувань, як покладаються на цю команду?
– Мені це ніяк не заважає. Мені здається, всі команди, які збираються, намагаються досягти максимального результату. Якщо перед нам стоїть завдання посісти перше місце — для нас це тільки добре.
Які завдання на перший контрольний матч проти Латвії?
– Насамперед треба якнайкраще зіграти всі комбінації, якісно відіграти в захисті. Завдань перемогти будь-якою ціною в першому контрольному матчі перед нами, звичайно, не стоїть. Нам треба правильно зіграти те, над чим ми працювали на першому етапі збору.
Читайте: Андрій Подковиров: Чоловіча збірна U-18 продемонструє перші результати “проекту U-14”
Чемпіонат Європи (Дивізіон В), нагадаємо, розпочнеться 21 липня в португальському Матозін’юші. Суперниками на груповому етапі нашої збірної будуть Нідерланди, Естонія, Румунія, Ірландія, Косово. Підвищення в класі та перехід в Дивізіон А отримують три кращих команди за підсумку турніру в Дивізіоні В.