США проти Німеччини, важкий іспит для Сербії: прев’ю півфіналів чемпіонату світу

США проти Німеччини, важкий іспит для Сербії: прев'ю півфіналів чемпіонату світу 1 - basket.com.ua

Сербія – Канада
8 вересня, Маніла, 11:45

Сербія пройшла Литву (87:68) в чвертьфіналі. Богдан Богданович набрав 21 очко при 9 із 13 з гри. Також відзначилися Філіп Петрушев (17 очок), Стефан Йович (11 очок), Нікола Мілутінов (9 очок), Марко Гудурич (9 очок, 6 передач) та Нікола Йович (8 очок).

Команда Светислава Пешича посіла друге місце на в своїй групі, але на старті плей-оф дуже впевнено розібралася з суперником, який несподівано обіграв США (110:104) і став першим у власному квартеті. Хоча перемога Сербії взагалі не є несподіванкою, оскільки шанси команд до матчу оцінювалися приблизно 50 на 50. Литва стала яскравим прикладом того, що гучний успіх на груповому етапі жодним чином не допомагає в плей-оф, а скоріше навіть шкодить.

Серби навпаки сенсаційно поступилися Італії, але ця поразка в підсумку допомогла зібратися і продемонструвати найкращий баскетбол в чвертьфіналі. Безумовним лідером Сербії в атаці є Богданович, який закидав щонайменше один триочковий у 23 матчах чемпіонату світу поспіль і може побити рекорд новозеландця Кірка Пенні, якщо продовжить серію в грі з Канадою.

Тим не менш, жоден з гравців сербської команди не входить до топ-10 турніру по ефективності, Богданович (20,5 балів) лише 13-й. Підопічні Пешича в першу чергу характеризуються якісною командною роботою. Сербія займає друге місце на ЧС за середньою результативністю (98,2 очки) та загальною ефективністю всіх баскетболістів (126,3 бали), поступаючись за обома показниками лише США.

Канада вперше в історії вийшла до півфіналу чемпіонату світу, обігравши Словенію (100:89). Шай Гілджес-Александер традиційно показав кращу статистику, завершивши зустріч із 31 очком (8 з 12 з гри, 14 з 16 з лінії штрафних), 10 підбираннями, 4 передачами та 2 перехопленнями. Шай – перший баскетболіст з 1994 року, який набрав 30+ очок і зробив 10+ підбирань у грі плей-офф. За підсумками чвертьфіналу він став лідером нинішнього ЧС за ефективністю (30,2 бали), хоча раніше його випереджав лідер словенців Лука Дончич.

Слід відмітити якісну гру Канади в захисті проти Дончича. В першу чергу заслуговує на компліменти Діллон Брукс, який хоч і заробив вилучення, але не дав словенцю багато свободи і спровокував його на суперечки з суддями, які призвели до двох технічніх фолів і дострокового завершення гри.

Ар Джей Барретт набрав 24 очки та 9 підбирань, нарешті продемонструвавши рівень, який від нього очікували з самого початку турніру. Нікейл Александер-Вокер записав на свій рахунок 14 очок, як і Брукс.

Головний тренер збірної Канади Жорді Фернандес майже 15 років працює асистентом в НБА. Його команда сповідує американський стиль баскетболу, який в більшій мірі орієнтується на індивідуальну майстерність гравців. Пешич – спеціаліст «старої школи», який фактично є повною протилежністю Фернандеса, часто критикує НБА та відстоює принципи Євроліги та ФІБА. Цікаво буде побачити, чия методика виявиться ефективнішою. Номінально канадці більш талановиті та є фаворитами в цій парі, але вихід Сербії до фіналу точно не буде вважатися великою сенсацією.

США проти Німеччини, важкий іспит для Сербії: прев'ю півфіналів чемпіонату світу 3 - basket.com.ua

США – Німеччина

8 вересня, Маніла, 15:40

США не зустріли серйозного супротиву в чвертьфіналі з Італію (100:63). Мікал Бріджес (24 очки, 7 підбирань), Тайріз Халібертон (18 очок) та Остін Рівз (12 очок) стали кращими в складі переможців. Дещо розчарував Ентоні Едвардс, який набрав лише 3 очки за 18 хвилин, хоча в попередньому матчі з Литвою (104:110) записав на свій рахунок 35 балів і ледь не дотягнув до історичного рекорду Кевіна Дюранта (38 очок) на ЧС в складі США. Середня результативність Ентоні впала до 17,4 балів за гру, що фактично означає майже нульовий шанс поборотися за звання кращого скорера турніру.

Хоча індивідуальні риси в збірній США відійшли на другий план. Перемога над Італією стала чудовою реакцію на сенсаційний програш Литві. Головний тренер американців Стів Керр відзначив, що його підопічні підходять до вирішальних матчів за титул ЧС максимально сконцентрованими. Талант та глибина складу США дозволяють провалюватися лідерам без видимої втрати якості на паркеті, але починаючи з півфіналу команді знадобиться максимальна ефективність якомога більшої кількості гравців.

Головний потенційний резерв для покращення представляє собою форвард Брендон Інгрем. До початку ЧС деякі експерти вважали його навіть більш вірогідною першою опцію атаки, ніж Едвардса. Але поки що Інгрем більше розчаровує. Він втратив місце в стартовому складі ще на першому груповому етапі, а за 6 матчів в цілому набирав в середньому лише 5.7 очка. За цим показником Брендон ділить 210-е місце на ЧС разом з маловідомим рольовиком збірної Словенії Грегором Хроватом. Настав ідеальний момент, щоб Інгрем нарешті вистрелив і показав щось виразне на паркеті.

Німеччина здобула нервову перемогу над Латвією (81:79) в чвертьфінальній грі. Команду Горді Херберта ледь одноосібно не поховав розігруючий Денніс Шрьодер, який набрав 9 очок, реалізувавши лише 4 із 26 з гри. Шрьодер заявив, що провів найгірший матч в кар’єрі, що недалеко від істини. У розігруючого відверто не йшов кидок, але він вперто продовжував атакувати з середньої та дальньої дистанції, при цьому вибираючи погані моменти для розставання з м’ячем. В останньому володінні Денніс атакував кільце з супротивом і очікувано промазав, залишивши супернику час на відповідь. На щастя Шрьодера та всієї Німеччини, форвард збірної Латвії Давіс Бертанс пробачив їх з-за дуги. Німці взагалі не зайшли б в нервову кінцівку, якби не захмарна кількість браку у виконанні Денніса, але головне, що досягнуто позитивний результат.

Кращими в матчі з Латвією стали Франц Вагнер (16 очок, 8 підбирань), який повернувся на паркет після отриманої на початку ЧС травми гомілкостопу, Андреас Обст (13 очок), Моріц Вагнер (12 очок), Йоганнес Тіманн (10 очок, 7 підбирань) та Даніель Тайс (9 очок, 8 підбирань).

Німеччина – єдиний півфіналіст ЧС, який не зазнав жодної поразки на турнірі. Як показав приклад США, Сербії та Канади, одна осічка на груповій стадії в більшій мірі йде команді на користь і дозволяє ментально перезавантажитися. Команда Херберта стояла на краю прірви в матчі з Латвію, але виграла. Доля може наздогнати німців в матчі з США, навіть якщо Шрьодер виправиться і покаже свій звичний рівень. 20 серпня американці перемогли німців (99:91) в товариському матчі, відігравшись з -16 у другій половині. США вивчили Німеччину, отримали певну психологічну перевагу після камбеку, а також мають набагато талановитіший ростер і є явним фаворитом в даній півфінальній парі.

0

Автор публікації

Офлайн 4 години

aks701

15
Коментарі: 0Публікації: 3057

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю
Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.