Були і данки, і дальні, і базер-біттер: найкращі матчі Святослава Михайлюка в НБА (блог) 1 - basket.com.ua

Розпочався черговий сезон в НБА. Цього року Україну, як і попередні 4 сезони, представлятимуть центровий Олексій Лень та свінгмен Святослав Михайлюк.

Якщо більш досвідчений Олексій знову буде в “Сакраменто”, то минулого літа Святослав залишився без клубу, але все ж таки заключив контракт з командою асоціації, і тепер буде грати за “Нікс”. Пригадаємо найяскравіші перформанси українців в лізі за час перебування.

Почнемо зі Святослава Михайлюка. Це не рейтинг, оцінку дасте самі. Просто згадка в хронологічному порядку.

№5 “Лейкерс” – “Мемфіс”. 12.12 2018. Показники: 11 очок (1/2 двоочкові, 3/6 триочкові) + 3 підбирання за 22 хвилини.

Це був перший сезон Сві в НБА. В тому році у нього був і матч за “озерних” з показником в 12 очок, але в ньому у баскетболіста показник плюс-мінус “-3” при перемозі колектива в “+28” над “Шарлотт”, тоді як в поєднку з “Мемфісом”  у Михайлюка “+25” при перемозі в “+23”.

Надалі за кар’єру були матчі кращі ніж цей, але хотілось щось вибрати з першого сезону і в джерсі “Лейкерс”.

№4 “Детройт” – “Сан-Антоніо”. 01. 12. 2019. Показники: 13 очок (3/3 двоочкові, 2/3 триочкові, 1/2 штрафні), 2 підбирання за 22 хвилини.

“Клівленд” – “Детройт” 03.12.2019. Показники: 15 очок (2/3 двоочкові, 3/8 триочкові, 2/2 штрафні), 2 підбирання, 4 передачі і 1 перехоплення за 26 хвилин.

За перші шість матчів сезону 2019/2020 Михайлюк 5 відсидів на лавці, а в одному отримав лише 8 хвилин, але надалі тренерський склад довіряв йому все більше і більше. З 56 поєдинків того сезону Свят 27 починав у старті.

Дійсно класним вийшов початок грудня. “Пістонс” здобули тоді дві перемоги. “Сан-Антоніо” поступився в 33 очки, а “Клівленд” в 34. Непогано діяв і Свят. Окрім чудового відсотка влучань, в грі проти “Сперс” у нього і плюс-мінус “+30”.  До кінця грудня в нього було ще 4 зустрічі з 10+ очок в активі.

№3  “Бостон”  – “Детройт”. 15.01.2020. Показники: 21 очко (1/3 двоочкові, 5/8 триочкові, 4/5 штрафні), 1 підбирання, 5 передач за 29 хвилин.

“Атланта” – “Детройт”. 18.01.2020. Показники: 25 очок (4/4 двоочкові, 5/7 триочокві, 2/2 штрафні), 2 підбирання, 3 передачі, 1 перехоплення і 1 блок-шот за 29 хвилин.

Не менш вдало почався і січень. До гри з “Селтікс” українець мав 10+ в шести іграх з семи, проводячи в середньому майже 30 хвилин на паркеті.

Проти “Бостона” Свят вперше в кар’єру переступив позначку в 20 очок, а базер-бітер перед четвертим періодом потрапив у хайлайт дня. Ну а сам колектив здобув комфортну перемогу в +13.

Кар’єр-хай протримався всього 2 дні. В грі з “Хоукс” свінгмен набрав 25 балів, а команда Дуейна Кейсі виграла гру в 33 очки. Надалі Святослав не перескакував позначки в 20 пунктів, але 10+ накидав в кожному другому матчі, в якому грав, але 11 березня сезон був перервний через ковід.

№2 “Оклахома” – “Торонто”. 31.03.2021. Показники: 22 очки (5/5 двоочкові, 4/8 триочкові), 9 підбирань та 2 блок-шоти за 36 хвилин.

Сезон 2020/2021 почався в середині грудня і дуже не вдало. З перших 18 дальніх спроб у сезоні українець влучив лише 2. Надалі відсоток дальніх вдалось покращити до 33,3%, але на фоні минулорічних 40,4% це ж все таки відчутна різниця.

Звичайно були вдалі матчі, 18 очок проти “Нового Орлеана”, стільки ж проти “Мілвокі”, було і 10+, але роль Святослава стала меншою в колективі. Здавалось, що на початку березня він знову почне отримувати більше часу, адже видав три вдалі гри поспіль: 17 очок в кошик “Торонто”, по 11 накидав “Нью-Йорку” і “Шарлотт”, але після цього був обмін в Оклахому. В “Тандер” він пропустив перші дві гри, а потім в матчі проти “Атланти” за 16 хвилин не набрав пунктів.

Проте, після цього послідувала вдала серія і довіра з боку тренера, а гра проти “Репторс” взагалі стала першою за 14 місяців, в якій вдалось набрати більше 20 очок, а до дабл-даблу не вистачило всього 1 ребаунда.

До кінця сезону українець провів 23 гри, в яких 12 разів було 10+очок (проти Індіани було 20 + 9 + 4 передачі), але все це тускніло на фоні того, що в цих 23 зустрічах “Оклахома” поступилася 22 рази, з загальною різницею “-440”.

№1 “Нью-Йорк” – “Торонто”. 01.11.2021. Показники: 15 очок (3/3 двоочкові, 2/4 триочкові, 3/3 штрафні), 5 підбирань, 5 передач, 2 перехоплення за 35 хвилин.

Михайлюк почав сезон стабільно. Тренер давав йому в середньому 15 хвилин, що було досить непогано в сильному колективі. Трохи покращила позиції українця остання гра у жовтні проти “Індіани”. “Пейсерс” отримали 16 пунтків за 21 хвилину.

Це дозволило через день зіграти 35 хвилин у “Медісон Сквер Гарден” і показати себе досить якісно, внісши лепту в перемогу команди 113:104.

Через день “Торонто” переможе “Вашингтон”, а Сві принесе колективу 15 пунктів за 34 хвилини. Після вдалого старту 6-3 “динозаврів” почало лихорадити, на новий рік команда Нерса пішла з мінусовим показником перемог-поразок. Свята лихорадило теж.

Починаючи з лютого франшиза із Канади набрала хід і завершила регулярний чемпіонат з пристойним рекордом 48-34, але легкий форвард випав з ротації. У 2022 році Михайлюк відіграв лише 23 гри, у яких лише 6 разів отримував більше 5 хвилин.