ЧС-2023: Результати матчів американського відбору 14 листопада

ЧС-2023: Результати матчів американського відбору 14 листопада 1 - basket.com.ua

Цієї ночі в американській відбірній зоні на Кубок світу-2023 (група F) було зіграно 3 матчі. Спочатку американці, які в попередній грі у Вашингтоні поступилися бразильцям, на цій же арені приймали аутсайдерів турніру – команду Колумбії. Легкої прогулянки не вийшло, хоча загальний результат матчу був очікувано відомий ще до гри. В історію збірної США цей матч увійшов рекордом Ленгстона Гелловея, але про це буде розказано трохи пізніше.

Перша чверть пройшла під знаком домінування “дальнобойної артилерії” американців, які закинули з далекої відстані 7 разів, тоді як їх опоненти ні одного. Незважаючи на повільний початок і довготривале втягування в матч для колумбійців, саме вони виграли другу чверть з рахунком 22:17 і після першої половини відставали лише на 6 очок. Їх лідери Ромаріо Роке та Майкл Джексон разом набрали 15 очок у чверті, відповідно по 8 та 7. Після великої перерви США здобули найбільшу перевагу в грі, збільшивши її в третій чверті до 15 очок. Але Колумбія продемонструвала мужність і не “злилася” в останній чверті, перевершивши США з рахунком 26:21. Вони змогли наблизитися до відстані у 7 очок (67-60), але знову 3-очкові американців зробили свою справу і зберегли достатню відстань між командами. Загалом колумбійці хоча і домінували на щитах (46 проти 39, а в атаці 19 проти 10), та неточність при кидках (2-очкові – 44% проти 53,3%, 3-очкові – 23,8% проти 35,9% та штрафні – 66,7% проти 93,3%) не дала їм можливості створити сенсацію.

У збірної США кращими на майданчику були Девід Стоктон та Ленгстон Геллоуей, які набрали по 23 очки кожний. Геловей не тільки перевищив свій загальний доробок у цьому відборі, набравши більше 100 очок в кваліфікаційних іграх, але і став абсолютним лідером США за очками, набраних у кваліфікаційних турнірах за весь час.

США має 8 перемог в 10 матчах, але все ще не гарантувала собі потрапляння на Кубок світу-2023.

США – Колумбія – 88:81 (30:19, 17:22, 20:14, 21:26)

США: Гелловей та Стоктон – обидва по 23, Пембертон – 10, Джефріз – 8 + 9 підбирань + 5 передач.

Колумбія: Джексон – 25 + 10 підбирань, Рохе – 24 + 7 підбирань, Алманза – 12 + 12 підбирань.

Надважливий матч відбувся в Сан Хуані, де пуерториканці грали проти уругвайців. Ціною матча були хоч і теоретична, але можливість виходу на чемпіонат світу для переможців та втрата будь-яких шансів для переможених. Нервова складова домінувала в першій половині гри, коли спочатку гості виграли першу чверть з рахунком 23:12, а потім в другій це ще більш впевнено зробили господарі – 28:11. Все стало зрозуміло після 3 чверті, яку виграли пуерториканці з рахунком 21:14. На загальний результат вплинула мала ротація уругвайців, які практично відіграли матч сімома гравцями, бо лише на 6 хвилин випустивши восьмого, яким виявився Мартін Рояс. Гості більше помилялись навіть в простих ситуаціях (19 втрат проти 13), за що були покарані очками в транзитному нападі – 20 проти 14.

Пуерто-Ріко – Уругвай – 76:68 (12:23, 28:11, 21:14, 15:20)

П-Р: Вотерс – 17 + 6 підбирань, Томпсон та Форд – обидва по 12, Ортіз – 11.

Уругвай: Батіста – 19 + 16 підбирань, Грейнджер – 17 + 6 підбирань, Фітіпальдо – 13 + 5 втрат.

Заключний матч дня відбувся в мексиканському Чіхуахуа Сіті, де на Гімназіо Аудіторіо Універсітаріо підопічні Густаво Конті декласували господарів майже з різницею в 46 очок. Команда Бразилії наче Попелюшка, яка з аутсайдера групи з трьома поразками поспіль ще влітку, перетворилася в одного із головних конкурентів на потрапляння на головний турнір на Філіппіни, Японію та Індонезію. Це сталося в тому числі і після того, як 11 листопада Бразилія засмутила Сполучені Штати у Вашингтоні, перегравши їх 94:79 . Сьогодні вночі на майданчику мексиканців, які 29 серпня тріумфували в Бразилії (82:72) представники країни, де багато диких мавп взяли більш ніж переконливий реванш – 102:56.

Стартовий ривок бразильців тривав до рахунку 19:4, коли прекрасною грою відзначився колишній розігруючий “Лейкерс”, а нині гравець іспанського “Леново Тенеріфе” Марселіньо Уертас. Він не тільки сам ламав оборону суперника, але й вдало віддавав м’я на периметр, де панував теж в минулому гравець НБА (грав в 4 командах Асоціації) Бруно Кабокло. До перерви сумнівів про переможця не було, оскільки гості вели перед 50:26. В третій чверті мексиканці спробували поборотися за різницю в програному де-факто матчі, але остаточно знітилися після третьої чверті. Гості мали прекрасну статистику в кидках з дальньої дистанції. Їхніх 20 влучань вистачило би для загальної перемоги, оскільки це 60 очок, а відсоток 3-очкових склав 50% (20/40) при 20% (5/25) у мексиканців.

Мексика – Бразилія – 56:102 (10:29,16:21, 12:16, 18:36)
Мексика: Круз – 20, Ібарра – 12 + 5 підбирань, Гуттієрас – 7.
Бразилія: Кабокло – 16 + 10 підбирань, Уертас – 15 + 5 передач, Беніте – 14 + 5 підбирань, Маріано та ДеПауло – обидва по 11.

Наступні матчі відбудуться в же в 2023 році. Не виходять на Кубок світу команди Уругваю та Колумбії. Шанси на вихід в фінальну частину мають 4 збірні, що гарантує дуже напружені матчі, оскільки все може вирішитися за різницею очок у двох, або трьох конкурентів.