Український розігруючий латвійського ВЕФ Віталій Зотов став чемпіоном Латвії. Його команда виграла фінальну серію плей-оф проти Вентспілса з рахунком 4:1. Це вже третій трофей українця з ВЕФ в цьому сезону. Раніше він виграв Кубок Латвії та Латвійсько-естонську лігу.
Ми вирішили згадати, хто ще з українських баскетболістів в якості легіонера зумів підняти над своєю головою чемпіонський кубок.
Олександр Волков – чемпіон Греції
Олімпійський чемпіон Олександр Волков після декількох сезонів у НБА повернувся в Європу – спочатку в Італію, а згодом у Грецію. Сезон 1994/95 він провів у Олимпіакосі, з яким став чемпіоном Греції та дійшов до чвертьфіналу Євроліги.
За сезон до цього в іншому грецькому клубі Панатінаїкосі Волков грав у фіналі плейоф чемпіонату Греції, Фіналі чотирьох Євроліги.
Станіслав Медведенко – чемпіон НБА
В період з 2000 по 2006 роки Станіслав Медведенко шість років грав у НБА за Лейкерс і двічі з ними ставав чемпіоном НБА.
Правда, в першому чемпіонському сезоні для українця він не відіграв жодного матчу в плейоф, зате в наступному сезоні, коли Лейкерс знову стали чемпіонами, Медведенко став рольовим гравцем.
Найкращим сезоном українця в НБА став чемпіонат 2003/04, коли через травми конкурентів Медведенко став гравцем стартової п’ятірки Лейкерс та допоміг команді втретє за чотири роки вийти у фінал НБА. Але цього разу каліфорнійська команда програла вирішальну серію.
Григорій Хижняк – чемпіон Литви
Хижняк був одним з найкращих оборонних центрових європейського баскетболу початку 2000-х років. Виступаючи за каунаський Жальгіріс став чемпіоном Литви в сезоні 2000/01 років.
Хижняк і досі займає друге місце в загальному історичному рейтингу за кількістю блок-шотів за гру (у тому ж сезоні 2000/2001 у Жальгірісі він їх зробив аж вісім у поєдинку проти іспанського Естудіантеса) і перше місце за кількістю блоків у середньому за сезон. Той же розіграш 2000/2001 він завершив з показником 3,21 блок-шота в середньому за гру.
Олександр Окунський – чемпіон Литви
Ще один топовий центровий в історії українского баскетболу, який у збірній грав у парі з Григорієм Хижняком і який ставав чемпіоном Литви. Причому двічі – у 2000 та 2002 роках у складі Летовас Рітас. Цікаво, що коли Хижняк з Жальгірісом вигравав титул чемпіона Литви у 2001 році, Окунський цей сезон провів у Туреччині, але за рік повернувся до Литви.
Артур Дрозов – чемпіон Франції
Вихованець ДЮСШ Донецьк Артур Дроздов ще до того, як дебютував в Україні перебрався у Францію – в 2000 році він опинився в По-Ортез, в якому провів 6 сезонів.
За цей час Дроздов тричі ставав чемпіоном Франції (сезони 2000/01, 2002/03 та 2003/04), а у 2002 році визнавався кращим гравцем чемпіонату Франції.
Ярослав Зубрицький – чемпіон Болгарії
Легендарний львівський баскетболіст Ярослав Зубрицький лише один сезон провів закордоном – у болгарському Ямболгазі у чемпіонаті 2001/02. Для болгарського клубу той сезон завершився єдиним в історії клубу чемпіонським титулом.
Сергій Ліщук – переможець Єврокубку
Найяскравіші роки своєї кар’єри Сергій Ліщук провів у іспанській Валенсії, з якою за шість років не вдалось виграти чемпіонат Іспанії чи хоча б дійти до фіналу плейоф, зате двічі команда здобувала перемогу у Єврокубку – у 2010 та 2014 роках.
В’ячеслав Кравцов – чемпіон Іспанії
Сергій Ліщук покинув Валенсію в 2015 році, а в 2016 році туди перебрався центровий В’ячеслав Кравцов, який мав вже на той час досвід виступів у НБА.
В тому сезоні Валенсія вперше з 2003 року і вдруге в історії вийшла до фіналу плейоф чемпіонату Іспанії і це саме був той єдиний чемпіонський сезон клубу.
Максим Звонов – чемпіон Румунії
Максим Звонов, ще під призвіщем Пустозвонов з 2015 році перебрався до Румунії, а сезон 2016/17 провів у складі “Клуж-Напока”, з яким став чемпіоном та володарем Кубка та Суперкубка Румунії.
Максим Корнієнко – чемпіон Болгарії
Сезон 2016/17 вийшов багатим на здобутки українських баскетболістів закордоном. Відзначився і важкий форвард Максим Корнієнко, який став чемпіоном Болгарії з найтитулованішим клубом країни Академік з Софії.
Іссуф Санон – чемпіон Словенії
Незважаючи на те, що Санону лише 22 роки, він вже має чемпіонський титул закордоном. В січні 2018 році він підписав перший професійний контракт зі словенською Олімпією, яка того року стала чемпіоном своєї країни.
Після того пів-сезону Санон виставив свою кандидатуру на драфт НБА і був вибраний Вашингтоном, але після виступів у Літній лізі повернувся до Європи і ще раз зіграв с Олимпією у фінальній серії чемпіонату Словенії, але цього року став лише срібним призером.
Ігор Зайцев – чемпіон Тайваню
В 2018 році Ігор Зайцев перебрався до екзотичного для нас Тайваню. В перший рік він став срібним призером чемпіонату з командою Тайвань Бір, а через сезон виграв чемпіонат. Далі Зайцев змінив команду, перейшовши до Тайпей Фубон Брейвз, з якою в перший же сезон виграв чемпіонат Тайваню і був визнаний кращим іноземним гравцем першості.
Артем Пустовий – чемпіон Іспанії
В минулому сезоні Артем Пустовий вперше чемпіоном Іспанії в шостому сезоні в лізі АСВ. Це сталось в складі Барселони, хоча в плейоф українець не провів жодної гри. В цьому сезоні Артем вийшов до плейоф чемпіонату Іспанії уже в складі Гран-Канарії і саме з Барселоною команда українця зійдеться в першому раунді плейоф.