“Будівельник” – перший український клуб із сезону-2015/16, який виграв матч плейоф єврокубків

"Будівельник" – перший український клуб із сезону-2015/16, який виграв матч плейоф єврокубків 1 - basket.com.ua
Український “Будівельник” здобув перемогу над “Шоле” у першому чвертьфінальному матчі Кубка Європи ФІБА (73:72).
Це перша перемога українських клубів у плейоф баскетбольних єврокубків з сезону-2015/16.
7 років тому южненський “Хімік” на виїзді здолав румунську “Енергію” з рахунком 84:77 та забезпечив собі перемогу в серії 1/8 фіналу Кубка Європи ФІБА – 2:1.
Серія поразок українських клубів у плей-оф європейських клубних турнірів, яку перервав “Будівельник”, складала сім матчів.
У сезоні-2015/16 “Хімік” програв чвертьфінальну серію Кубка Європи ФІБА французькому “Елан Шалону” (0:2), у сезоні-2019/20 “Київ-Баскет” на тій самій стадії змагання двічі поступився турецькій “Каршияці”, а у сезоні-2020/21 усі три українських клуби, що вийшли в плей-оф Кубка Європи ФІБА, програли в одноматчевому раунді 1/8 фіналу: “Дніпро” поступився румунській “Ораді”, “Київ-Баскет”  ізраїльському “Іроні”, а “Прометей” – бельгійському “Монсу”.
Нагадаємо, що кияни вийшли у чвертьфінал з другого місця в групі й стали п’ятим українським клубом в плей-оф цього турніру.