Коли Багатскіс розказував про нечуваний прогрес цієї збірної, а Єрмолов писав про супертренера Багатскіса, Прошута мочився в штанці у своєму телеш=грам-каналі від нашої міці, то були люди, які тверезо оцінювали це недошоу. Бо це була гра без розігруючих (тобто один в один штовханина та біготню взад вперед) під керівництвом заробітчанина з країни шпрот, ризького пива та буршину.
Нажаль всі свої чудеса ми використали на груповому етапі, Результат - те ж саме, що і в Мурзіна, тобто стадія 1/8. Пр індивідуаліям розкажуть постійні дописувачі, бо я поважаю статистику, а не емоції, тобто треба зробити аналіз цифр, а не висловити своє суб'єктивне враження. Однак, можу стверджувати, що ніякого дива при такій феноменально здібній (мабуть по шкалі Ріхтера?) збірної України не сталося. Вже чується виправдання, що для 9 гравців це перший турнір такого високого рангу. Про складнощі підготовки теж розкажуть, про пізній приїзд Леня, моральний стан Михайлюка після звільнення з НБА, тощо...
Але це знову про рибу гроші. Нажаль сьогодні була команда лузерів гравців на чолі із лузером тренером, якого треба посилати на батьківщину Раймонда Паулса. І чим скоріше, то тим краще!
Команди рівні, гра не захоплює, команди скоріше страждають, а ніж грають в баскетбол. Статистика практично однакова. Бобров виділяється зі знаком (+), а Михайлюк зі знаком (-). У Сві лише 2 очки при 4 спробах: 1/1 - середній та 0/3 - дальній. Та ще й 3 втрати. Чи ти, хлопцю, хочеш до НБА? Як хочеш, то працюй! З усіх 5 матчів стадії 1/8 матч Україна - Польща самий монотонний та нецікавий, як на мене. Але ще 2 половина попереду, прокидайтесь уже!
Дуже узагальнене висловлювання Багатскіса про все одразу, і ні про що окремо.
Я, як математик, вірю тільки цифрам, а не розповідям по типу "ми не використали свій потенціал навіть на 50%". Не тому, що не використали чи використали, а тому що це твердження суб'єктивне та не підкріплене статистикою. Коли я допомогала Лєо створювати його систему аналітичного моделювання "Лєо-М", то в мене багато часу пішло на переклад з мови вірогідностей на мову математичну тих чи інших варіантів розвитку подій. Гру нашої збірної треба диферіїнцювати як за якістю, так і за результатом. За результатом - то, як зазвичай вийшли з групи. Тобто на цьому етапі є 2 результати - вихід з групи - то "плюс", а невихід - то "мінус". Якби ми не вийшли з групи минулої першості, то зараз був би прогрес. А зараз те саме, що було.
По якості гри. Тут дуже багато показників, всі вони є на сайті ФІБА, де наша збірна в нижній половині. Чи буває якийс узагальнениий показник, щоб оцітити якість гри? Так - це порівняння з власною статистикою на минулому етапі (наприклад у відбіркових матчах на Кубок світу), чи то із статистикою інших гравців на цій першості (чи то своїх, або ж чужих). Наприклад, фантастичною виглядає індивідуальна статистика 2-очкових у Ткаченка, який влучив 11 з 12, тобто 91,7% - це безумовно рекорд і прогрес. А от майже 42% по 2-очковим у Михайлюка середніх та ближніх - відверто не вражає, а от ті ж приблизно 42% з дальньої - то прогрес екс гравця "Торонто", як на це не дивись.
Тобто треба мати порівняльну базу, де є об'єктивні показники. От тоді може виникнути предметна дискусія, а не розмова Багатскіса з самим собою.
Ці всі ненаукові розклади першим надрукував Прошута, а Бичков стирив у головного спеціаліста баскетболу на своїх же підкастах. Доречі сьогодні рівно вже рік, як він сам собі байки розповідає. Інколи зве корєшей, але сам краще вміє тримати інтригу. Послухайте обов'язково, завтра точно буде щось придумлять цікавеньке.
Сьогодні Санон найкращий з найгірших. Святко НедоДончич трохи влучає, а от афроукраїнець - відвертий тормоз. Ще Пустовий не схожий на схожий. Але ми віримо в команду!
Поки що грають однаково, що одні, що другі, тобто не вражають. Про різницю - то не має значення з ким грати. Хтось зробив прогноз? На попередні матчі були по "-20", але, як я розумію, "провидців" забанили за іншу думку. Правильно, так їм і треба! Та з греками заказані "-20" справдилися, але про це чомусь усі промовчали, і взагалі якось мало коментували. Вболівальники! Чому команду не хвалили тоді і не захоплюєтеся її грою зараз? Хлопцям потрібно, щоб їх розхвалювали, Санону в першу чергу. На остаточний результат групового етапу по закінченні половини матчу з млявими хорватами варіантів багато, може бути що завгодно. Але нажаль у нас більше шансів не на виграш. Про різницю - мінус 20, то точно не мінус 20, та шансів програть значно більше, ніж протилежне, бо в захисті ніхто не працює. З Сербією цікава гра могла б бути, але цей варіант з розряду фантастики.
Кількість втрат, підборів або асистів - то просто цифри статитстики. Потрібно аналізувати відносні результати. Наприклад наші 25 втрат при 25 втратах суперника, то лише рівновага, 50 наших підборів проти 38 у суперника - то 12 додаткових шансів на атаку у нас, 18 перехватів протти 17 - також перевага, але віртуальна. Цікаво, що обидві команди виконали по 78 кидків та закинул по 33 рази. Наш % реалізації кидків навіть був краще, ніж у суперника (в протоколі матчу це дуже показово видно).
То чого ж ми програли, коли цифри статистики у нас не те, що не гірші, а начебто кращі? Чи розуміє це Багатскіс, - от головне питання!
А от лише "-3" очки в набраних командою за матч (91 проти 88 наших) - то катастрофа!
Висновок: 25, чи навіть 35 втрат - не важливо і не має ніякого значення на остаточний підсумок матчу, коли набираєш на 1 очко більше суперника! )
Всі факти, які навели Ви, все, що написала торохи раніше я, то свідчення власного сприйняття гри. Це, звісно ж добре, коли думки не "один в один", а відрізняються! Не буду наполягати, але:
- командна гра на те й командна, що в ній захищається навіть гравець, який, зазвичай не самий найкращий захисник. Наприклад, Лука Дончич, робить підбирання та перехоплювання, хоча в грі 1 на 1 поступається коллегам по команді. То, чому неправильно використовується в захисті, наприклад, Михайлюк, який міг би, хоч якось допомогти?
- про зонний захист у Багатскіса нема і мови, але це (коли натреновано), то потужна зброя. Навіть у чоловічої Ю16 гралася зона 3-2 (як варіант 2-1-2), то чому не награти якийсь з варіантів 2-3, і в певних випадках використовувати?
- про порівняння захистних дій Сидорова і Зотова. Це на любителя. Як на мене, то №1 (пойнт гард), як свідчить назва його позиції, то звісно не №2 (шутінг гард). І там, і тут головне не вміння захищатися, як таке (воно повинно бути), то головне - організація атакуючої гри команди, тобто організація закинутих командою очок. І це не тільки передачі, це також, і провокація суперника на фоли при атаці-транзишн. Ось в швидкому переході Сидорову немає рівних в цій команді. Навіть за 3 хвилини він зміг зробити 1 результативну передачу, а Зотов за 30 хвилин - лише 2. Тобто ефективність дій Сидорова 1/3 (передачі/хвилину) проти 2/30 (передачі/хвилину), тобто в 5 разів краще, ніж у Зотова. Про набрані очки обома цими гравцями - теж непоказово, бо 3 кидки Сидорова і 11 Зотова - то 2 різні речі. У Зотова в середньому 3/7 (42%) з дальньої відстані, а у Сидорова - 0/1 (0%). Та, кинь Сидоров ще 6 разів, то міг би 6 влучити. І, навіть 1 влучання в наступному кидку, робило Сидорова більш ефективним (1/2 = 50%), ніж Зотов.
Це математика, яку не розуміє Багатскіс.
- про "наші 25 втрат - то багато" та про "10 втрат у нас, то ми були б конкурентноспроможними в кожній грі" - то повна нісенітниця.
Значення мають не загальні цифри (це я Вам, як математик-аналітик пишу), а відносні! Про те, що наші 25 втрат дорівнювали кількості втрат суперника Багатскіс промовчав, а це невірно. Навіть при 25 втратах суперник не мав над нами ніякої переваги! А, якби ми зробили 10, а ісландці 9, то у них був би один зайвий шанс на атаку!
Про нерозуміння Багатскісем цифр - то одне, а ось, про те, що недавно створений тренерський штаб, де з'явилися аналітики-скаути, то певно чи не зовсім аналітики, якщо не розібрали гру ісланців,
Чи то до Багатскіса, навіть прості речі, не доходять. Оце головне! Не гравець пагапний, а тренер, який неправильно використовує сильні сторони гравця. Є вислів: "Програє тренер, а виграє команда!". Це все про тренера, який при перемозі обрав правильний склад та модель гри, а при поразці - зробив фундаментальні помилки. Ви можете спитать про роль гравців. Так, гравці також вирішують долю матчу, але в певних рамках, лише при правильному використанні їх сильних навичок та вмінь, тобто при комлексному баченні гри у тренера.
І хвалений Багатскіс, і, так би мовити, супер тренер Гінзбург, звичайні коучі, яких на Заході десятки тиняються без роботи. Тришки ПіАру, солідні агенції - от і всі здобутки такого роду тренерів. Ф Гінзбург, і Багатскіс - то тренери, які виграють, коли зірки їхнії команд в найкращому віці та ігрових кондиціях - Весели та Саторанськи - в одного "спеца", а "Єдиноріг", Тімма - в іншого. Просто у нас їх чомусь вважають надзвичайними, а вони просто тренери, без звитяг, середні, не більше!
Риба гниє з голови. Так званий тренер Багатскіс вже вкотре показав свою професійну непригодність. Тобто, навіть з Каррі та Янісом під орудою Баггі ми б нікуди не вийшли. Певно на Євробаскеті хай він ще покерує, але вже ясно, що співпраця ФБУ з цим паном добігає до логічного результату.
Нажаль, втрати м'яча гравцями збірної України в матчі проти Ісландіїї сягнули рекордної позначки в 25 turnover loss за всі історію відбору на турніри під егідою ФІБА. Тобто, це не проблема одного чи декількох гравців, це командна недолуга гра. Не важливо, хто помилився більше, головне те, що м'яч переходив до суперника, який реалізовував 42,2% своїх кидків.
Нажаль, втрати м'яча гравцями збірної України в матчі проти Ісландіїї сягнули рекордної позначки в 25 turnover loss за всі історію відбору на турніри під егідою ФІБА. Тобто, це не проблема одного чи декількох гравців, це командна недолуга гра. Не важливо, хто помилився більше, головне те, що м'яч переходив до суперника, який реалізовував 42,2% своїх кидків.
Країна, в якій проживає менше 400 000 жителів обіграла нас, до того ж впевнено диктуючи свої умови. Навіщо було награвати схему "Дві Башти", коли більшість часу на майданчику була маленька п'ятірка? Чому посадили Леня, який ловолі непогано виглядав на початку гри? Чому Сидоров, який провів на майданчику лише 3 хвилини, був пасаджений глибоко на банку, а Зотов, котрий так само, як Сидоров тарабанив м'ячем, грав майже 30 хвилин? Чому саме Ткаченко більше всіх кидав м'яч з далекої відстані, аж 8 разів - це така заготовка? Ні, це все - просто ганьба, а не тренерська робота!
Очко украинец набрал при довольно курьезных обстоятельствах, поскольку точный бросок с линии штрафных Михайлюк не заработал, а выполнил его абсолютно случайно. Соперник, который атаковал кольцо "Репторс" поспорил с арбитром за не зафиксированное нарушение, судья ему дал технарь, Сви первым схватил мяч и... пошел пробивать с линии. Наглость - второе счастье. ))) Жаль, что мастерством Михайлюк не отличается. от слова совсем.
Михайлюка не выпускали из-за его плохой формы. И выпал он из ротации буквально с 18 января. После плохой и невыразительной игры его в большей степени держали на лавке, выпуская от силы на 2-3 мусорные минуты . Шанс закрепиться в ротации Сви профукал в матче с Орландо 5 марта, когда за 15 с половиной минут игрового времени он набрал всего 2 очка (1/3 - 2-очковые и 0/1 - 3-очковые). А потом он окончательно засел на лавку, поскольку Торонто боролся за лучший посев в ПО.
Цей сайт використовує файли cookie, щоб запропонувати вам кращий досвід перегляду. Переглядаючи цей веб-сайт, ви погоджуєтесь на використання файлів cookie.
Комментарии пользователя
11 Вересня 2022 15:21:21 к записи: Євробаскет-2022. Україна — Польща 86:94
Перейти к комментарию
11 Вересня 2022 13:57:44 к записи: Євробаскет-2022. Україна — Польща 86:94
Перейти к комментарию
10 Вересня 2022 15:47:37 к записи: Айнарс Багатскіс: “Думаю, за цей груповий раунд у багатьох змінилася думка про нашу команду”
Перейти к комментарию
8 Вересня 2022 16:26:57 к записи: Євробаскет-2022. Хорватія — Україна 90:85
Перейти к комментарию
8 Вересня 2022 16:17:32 к записи: Євробаскет-2022. Хорватія — Україна 90:85
Перейти к комментарию
8 Вересня 2022 16:10:55 к записи: Євробаскет-2022. Хорватія — Україна 90:85
Перейти к комментарию
8 Вересня 2022 15:57:55 к записи: Євробаскет-2022. Хорватія — Україна 90:85
Перейти к комментарию
28 Серпня 2022 19:12:34 к записи: Айнарс Багатскіс: “Жодних виправдань поразці немає — ми програли матч, який мали вигравати”
Перейти к комментарию
28 Серпня 2022 16:21:57 к записи: Відбір на ЧС-2023. Ісландія — Україна 91:88 ОТ
Перейти к комментарию
28 Серпня 2022 14:43:00 к записи: Кваліфікація ЧС-2023: результати матчів 27 серпня
Перейти к комментарию
28 Серпня 2022 14:20:27 к записи: Айнарс Багатскіс: “Жодних виправдань поразці немає — ми програли матч, який мали вигравати”
Перейти к комментарию
28 Серпня 2022 13:43:35 к записи: Іссуф Санон не зіграє проти Ісландії
Перейти к комментарию
28 Серпня 2022 13:42:04 к записи: Відбір на ЧС-2023. Ісландія — Україна 91:88 ОТ
Перейти к комментарию
26 Квітня 2022 16:51:38 к записи: Святослав Михайлюк набрав перше очко в плейоф НБА
Перейти к комментарию
25 Квітня 2022 12:06:43 к записи: Святослав Михайлюк дебютував у плейоф НБА
Перейти к комментарию