[livescores]

ФБУ засуджує рішення “Прометея” виступати у Єврокубку

ФБУ засуджує рішення "Прометея" виступати у Єврокубку 1 - basket.com.ua

Президент Федерації баскетболу України Михайло Бродський у відкритому листі відреагував на рішення “Прометея” подати заявку на участь у турнірі EuroCup, яке не є змаганням ФІБА.

“Федерація баскетболу України підтримує прагнення СК “Прометей” приймати участь в Європейських клубних змаганнях з баскетболу, зокрема в Лізі Чемпіонів ФІБА, Латвійсько-Естонській Лізі, представляючи тим самим Україну на міжнародній арені, особливо беручи до уваги війну в Україні та важкі часи для баскетболу і для спорту в цілому.

В той же час хвилювання викликає інше питання – участь слобожанського клубу в EuroCup, що вже офіційно підтверджено лігою. Мова йде не тільки про саму участь, а й взагалі про факт ведення домовленостей керівництва СК “Прометей” щодо участі у змаганні, яке не є змаганням ФІБА та участь в якому не узгоджена з ФБУ.

По-перше, EuroCup не є змаганням ФІБА. Відповідно є певні питання, зокрема, календар змагання, який не є інтегрованим в календар змагань ФІБА, а отже є ризик виникнення в подальшому питань щодо участі гравців СК “Прометей”, які є гравцями національної збірної команди України, у складі збірної та інших питань, що аж ніяк не сприятиме інтересам збірної та України в цілому.

По-друге, не менш важливе. Від початку війни, розпочатої росією в Україні, ФІБА є повністю солідарною з Україною та всіляко її підтримує. Так після звернень ФБУ ФІБА були прийняті рішення, зокрема щодо відсторонення російських та білоруських спортсменів, команд, суддів від міжнародного баскетболу; звільнення ФБУ/України від сплати відповідних внесків за участь всіх збірних команд України в міжнародних змаганнях ФІБА, в т.ч. з баскетболу 3х3 в 2022-му році (а це чималі кошти) та ін. Тобто ФІБА весь час іде нам на зустріч, а провідний Український клуб в цей час виходить за межі системи змагань ФІБА.

Враховуючи викладене, Федерація баскетболу України не схвалює участь СК “Прометей” в EuroCup, та вважає дії керівництва слобожанського клубу некоректними не лише по відношенню до ФБУ, а й до ФІБА також.

Таким чином, підсумовуючи, Федерація баскетболу України повідомляє про те, що оцінка діям СК “Прометей” буде надана на найближчому засіданні Виконавчого комітету ФБУ”.

ФБУ засуджує рішення "Прометея" виступати у Єврокубку 3 - basket.com.ua

0

Автор публікації

Офлайн 1 день

vodolaz

18
Коментарі: 5Публікації: 1526

2 думки про “ФБУ засуджує рішення “Прометея” виступати у Єврокубку

Залишити відповідь

Авторизація
*
*
Реєстрація
*
*
*
*
Генерація паролю