вверх  обратно

"Цель одна – квалифицироваться на чемпионат мира". Багатскис - о Грузии, Рэндле и составе сборной Украины

24.11.2021

Напередодні старту чоловічої збірної Украині у відборі на ЧМ-2023 ФБУ за підтримки Parimatch Ukraine провела прес-конференцію у PM Hall, де головний тренер Айнар Багатскіс розповів про підготовку команди до кваліфікації.

Про складність відбору на чемпіонат світу-2023
 
Не хочу сказати, що кваліфікація на ЧС дуже відрізняється від кваліфікації на Євробаскет. Відмінність лише у цьому, що є дві кваліфікації. Ти маєш пройти одну і другу. Я називаю цю кваліфікацію спринтом. Ти не маєш права на помилку. У кожній кваліфікації буде по шість матчів, у кожній з ігор ти маєш дати максимум. В іншому все теж саме.
 
Україна давно не грала на чемпіонаті світу. Ціль одна – кваліфікуватися на чемпіонат світу. З якої позиції це вже малозначимо. Впевнений, що всі гравці та тренери ставлять собі за мету бути на чемпіонаті світу.
 
Про стан команди
 
Гравці приїжджають до збірної у різних кондиціях, насамперед моральних. І нам за 4-5 днів потрібно зробити так, щоб усі були в більш-менш однаковому стані.
 
Ми протистоятимемо Грузії, яка є дуже непростим суперником із двома гравцями, які є одними з найкращих виконавців у всій Європі. Але баскетбол – це командний вид спорту. Кожна команда має слабкі та сильні сторони. Ми маємо намацати слабкі сторони грузинів. Але найголовніше – як ми підготуємось і як гравці виконуватимуть свої завдання, гратимуть дисципліновано. Важлива самовіддача. І це не пусті слова.
 
 
Про майбутній матч проти Грузії
 
Усі думки лише про Грузію. Я там колись працював, у мене там багато знайомих. Те, що зараз кажуть, що хтось буде, когось не буде – я не вірю жодному слову. Ось коли перед грою побачу склад, тоді все буде ясно. Якщо є Шермадіні та Шенгелія – це одна команда, без одного з них – це інша команда.
 
Намагаємось готувати варіант і з ними і без них. Наскільки це можливо на чотирьох командних тренуваннях, коли всі разом. Зазвичай тренери кажуть, що у середині сезону не вистачає часу на підготовку. У нас зараз є чотири тренування. Працюємо над основами нападу. Матч із Північною Македонією на другому плані, весь акцент зараз на Грузії.
 
Про вибір стартової п'ятірки на Грузії
 
Треба сказати, що я вже прийняв рішення, виходячи з минулих тренувань. Є певна ясність. Коли побачимо заявку збірної Грузії, то можуть бути зміни. На цей момент я ухвалив рішення, але я не скажу, хто гратиме у старті.
 
Про вибір складу на гру з Грузією
 
Певна ясність є. Перед та після тренувань обговорюємо можливі варіації. Побачимо заявку Грузії і тоді ухвалимо рішення. У Тбілісі поїде 13 гравців із 15.
 
 
Про Рендла
 
Якби Рендл не підписав контракт із Будівельником, його не було б у заявці збірної.
 
Чому саме Рендл замінив у заявці травмованого Боброва? Тоді зустрічне питання, а хто б міг зараз приїхати до збірної на 3-4 позиції? Конєв? Ок, залік. Треба думати риторично та голосно. По-перше, це тренерський вибір. Минулого року у нас був збір і тоді я казав, що ми повинні викликати таких гравців, щоб преса не мала запитань.
 
Скажіть, на позиції четвертого номера Конєв кращий за Петрова, Павлова, Войналовича і на позиції третього номера він кращий за Липового і Близнюка? Ось я дав вам відповідь.
 
Не треба займатися показухою та викликати гравців просто для рахунку. Потрібно якнайбільше молодих влити гравців у збірну, щоб вони відчули повітря збірної, були обстріляні. І минулого разу ми так і робили. На цей момент я вважаю, що збірна в оптимальному складі.
 
Може хтось із гравців Суперліги образиться на мене і може проти мене у чемпіонаті гратимуть краще. Але я вважаю, що, окрім Леня, Михайлюка та Боброва, на цей момент жоден із гравців збірної не отримав авансу. Може бути ротація, але виходячи з того, проти кого ми граємо проти збірної Грузії, де є домінуючий гравець. У Македонії такого не має і там може бути ротація. Ми не робимо так, що дивимося на прізвища та викликаємо.
 
 
Про натуралізацію
 
Плюс-мінус всоте скажу, це не самоціль натуралізувати гравця і щоб хтось грав. Важливо, щоб у команді був гравець на позиції, де його не вистачає і щоб він допоміг іншим, допоміг команді. Рендл допоміг збірній проти Словенії? Зняли питання.
У Європі є дуже багато добрих американських гравців, які хочуть, щоб їх натуралізували. Якщо зараз це навіть робить Сербія, не кажучи вже про Грузію, де на дві команди вистачає натуралізованих гравців.
 
Я не бачу в цьому нічого поганого. Але я хотів би, як тренер збірної, трохи прикласти руку до українського гравця, який після збірної міг сказати: "Так, я тут відчув себе найкращим гравцем, якіснішим гравцем".
 
Ми маємо бути стабільними на всіх позиціях. Ми не повинні залежати від ситуації, що хтось травмований і в нас одразу є яма, треба думати, як закрити цю позицію.
 
Натуралізація Харісон і Кеффі? Ми працюємо над цим. Вони довели, що реально можуть допомогти команді. Коли це буде? Коли буде паспорт, тоді думатимемо. Повторюся, це не самоціль, а життєва потреба.

Источник: ФБУ

Добавил: vodolaz
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.