вверх  обратно

Кирилл Большаков: "Сегодня многие клубы женской Суперлиги имеют наиболее сильные составы за последние несколько лет"

24.09.2021

До початку нового розіграшу жіночої Суперліги України залишається усього один день. Вже завтра, 25 вересня, відбудуться стартові матчі 1 туру сезону 2021/2022.

Зокрема свій шлях у цій кампанії розпочне і чинний чемпіон України – Прометей. Підопічні Вікторії Большакової проведуть дві гри на виїзді проти новачка Суперліги – Будівельника.

Команда із Слобожанського лише напередодні повернулася до України. Червоно-білі зіграли три контрольні матчі на передсезонному зборі у Литві, здобувши дві перемоги.

У яких кондиціях та з якими кадровими проблемами колектив підходить до старту цієї кампанії, пресслужбі ФБУ розповів Спортивний директор БК Прометей – Кирило Большаков.

Кириле Вадимовичу, розкажіть, будь ласка, у яких кондиціях команда підходить до старту нового сезону Суперліги?

Ті, хто тренувався, встигли набрати хороші кондиції. Проте, є гравчині, які продовжують заліковувати травми – це Вікторія Балабан (Кондусь), Віта Горобець. Лише відновлюється після пошкодження Вероніка Любінець. На превеликий жаль, зараз про командні тренування мова у нас не завжди йде. Заняття більше індивідуальні, або парні, групові. Наразі людей просто не вистачає, щоб повноцінно готуватися 5х5, це величезна проблема.

Більшість команд Суперліги зібралися не так давно, деякі навіть у цьому місяці. Коли Прометей розпочав підготовку до кампанії 2021/2022?

Ми тренувалися скороченим складом ще з липня місяця. Я взагалі не розумію, як може бути такий процес, коли команди у квітні закінчили роботу і майже до пів року не тренуються? Ми ж повернулися до занять відразу, як з’явилася така можливість, тобто, коли обладнали новий зал у Слобожанському. Хочу висловити величезну вдячність за ті зусилля, які доклали керівництво та президент клубу. Вони зробили усе, щоб у межах одного місяця ми змогли облаштуватися на новому місці та отримати чудовий зал.

Зважаючи на те, що у Прометея зараз вкрай непросте кадрове становище, яке завдання стоїть перед дівчатами на старті чемпіонату?

Спорт – це така річ, коли ти виходиш на майданчик, неважливо скільки у тебе людей в обоймі, ти повинен битися за перемогу. Відтак, жодних відмовок принципово бути не може. Хіба, якщо потім проводити якийсь аналіз, то можна сказати, що так, тут закономірний результат і виною цьому є кадрове становище. А інакше, як можна виходити і не битися за результат? Це точно не про нас.

Наскільки ви задоволені новачками команди?

Якщо взяти для прикладу Тетяну Юркевічус , від неї, що ми хотіли – те бачимо. Можу сказати, що ось цей турнір у Литві був досить продуктивний, ми змогли перевірити стан наших новачків. В принципі, ті, хто працювали, нас не розчарували, вони добре готові.

Не може не запитати про підсилення у вигляді чемпіонки Олімпійських ігор у Токіо-2020 та чемпіонки жіночої НБА – Аріель Аткінс. Як вдалося підписати таку титуловану гравчиню?

Гравця такого рівня в Україні, можливо, ніколи не було. Ми неймовірно щасливі, що вітчизняний чемпіонат підсилить така особистість, така гравчиня, як Аріель Аткінс. Іншим буде на кого рівнятися, у кого вчитися, це дуже хороше підсилення.

Однак, я бачу, що інші команди також пішли цим шляхом. Сьогодні чимало клубів жіночої Суперліги мають найсильніші склади за останні кілька років. Особливо зважаючи на те, що команди підписують достатньо непоганих легіонерок.  В історії українського чемпіонату такого підбору гравчинь ніколи не було.     

Які у вас очікування від нового сезону, який ще до свого старту викликав ажіотаж? Що можете сказати про новачка Суперліги – Будівельник?

Якщо говорити окремо про Будівельник, це чудовий крок збоку Богдана Святославовича Гулянова створити команду. Я гадаю, що цей клуб буде у лідерах. Поява такого колективу відразу підвищує рівень чемпіонату.

Втім, інші команди також не стоять на місці. З тієї інформації, яка просочується у соцмережах, інтерв’ю, усі клуби непогано підсилюються. А тому, щось у мене таке відчуття виникає, що це буде один із найсильніших чемпіонатів за усю історію Незалежної України.

Источник: ФБУ

Добавил: 
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.