вверх  обратно

Станислав Овдеенко: "В БК Запорожье сформирован состав на сезон 2021/2022"

18.09.2021

У минулому сезоні БК Запоріжжя зупинився у кроці від звання чемпіона України. Зелено-білі вперше у власній історії пробилися до фінальної серії плей-оф Суперліги, де поступилися Прометею.

До срібних нагород національної першості запоріжців привів Валерій Плеханов. Провідний фахівець очолював команду протягом 4 сезонів. Однак, по закінченню попередньої кампанії, 49-річний спеціаліст залишив клуб, ставши головним тренером Харківських Соколів.

Новим коучем Запоріжжя було призначено Станіслава Овдєєнка. За часів ігрової кар’єри, він був багаторічним капітаном та лідером запоріжців. А останні два сезони Овдєєнко був асистентом Плеханова.

Як проходить підготовка БК "Запоріжжя" до нового сезону та які цілі стоять перед "зелено-білими" на майбутню кампанію, пресслужбі ФБУ розповів головний тренер команди Станіслав Овдєєнко.

Як проходить підготовка БК "Запоріжжя" до нового сезону?

Ми далекі від оптимальної форми. До того ж, на жаль, у нас трапилася серія травм. Це невеликі пошкодження, але вони суттєво впливають на підготовчий процес. Перед стартом сезону, нам навіть не завжди вдається на тренуванні зіграти 5х5. Однак, я дуже радий, як ми та керівництво клубу змогли вибудувати передсезонну підготовку. Ми майже два тижні провели у Приморську, намагалися закласти базовий фундамент підготовки там, потім перейшли безпосередньо до баскетбольної роботи у залі. Також, добре, що нам вдалося взяти участь у кількох турнірах, провести таку серію товариських матчів.     

Ми будуємо команду, легіонери у нас абсолютно нові, як для БК "Запоріжжя", так і для Суперліги. Нам потрібна була достатня кількість ігор, щоб відчути, який рівень змагань тут. Ми розвиваємося від матчу до матчу. Гадаю, що вже на початку чемпіонату ми будемо показувати достатньо непоганий рівень гри. Знову ж таки, якщо усім нашим гравцям вдасться відновитися.

Склад команди на наступний сезон вже сформований, чи кадрове питання ще відкрите?

Першою ціллю у міжсезоння було зберегти український склад. Відповідно, ми почали комплектацію саме з цієї позиції. Ми підписали лідерів минулого сезону, на жаль, не всіх вдалося втримати у фінансовому плані. Також ми перепідписали наших молодих, місцевих гравців. Після цього, почалася комплектація легіонерами, це теж був великий пласт роботи. Ми підписали більш-менш тих гравців, яких хотіли, на яких нам дозволили наші фінансові можливості.

У середині липня ми закінчили комплектацію гравцями, з того моменту ми більше нікого не брали. У нас є одна вакансія, але, відверто кажучи, через обмежені можливості, ми вже нікого не шукаємо.

У минулій кампанії команда стала віце-чемпіоном країни, які завдання перед Запоріжжям стоять на цей сезон?

Перед нами стоїть стандартне завдання вже протягом кількох останніх років – вигравати кожен окремо взятий матч. Ми розуміємо, що є топові команди у лізі, обіграти яких буде дуже складно. Це повинно все скластися – відсоток влучань, гра у захисті. Ми ж просто хочемо створити боєздатний колектив, який буде дуже непоступливим, завжди битиметься, який буде небайдужий до результату. Наша ціль – це бути максимально сфокусованими та сконцентрованими на сьогоднішньому дні, на конкретному супернику, з яким граємо безпосередньо зараз.

Кого б ви віднесли до числа фаворитів Суперліги цього сезону?

Минулий сезон задав дуже приємну тенденцію у Суперлізі, коли будь-яка команда може обіграти будь-яку іншу. Це робить чемпіонат дуже цікавим та непередбачуваним. Я переконаний, що у цьому сезоні ліга буде ще сильнішою, будуть ще більш напружені матчі. Якщо робити висновки виключно із комплектації команд, звичайно, Прометей, Будівельник, Дніпро, Київ-Баскет – це топові команди і за бюджетом, і за виконавцями, які там зібрані. Проте, знову ж таки, статус фаворитів у цих клубів лише на папері. Коли справа перейде безпосередньо до гри, переконаний, що не буде ані 100% фаворитів, ані аутсайдерів.

Як команда проведе заключний тиждень перед стартом нової баскетбольної кампанії в Україні?

У неділю ми спробуємо провести контрольний матч із Будівельником. Наша ціль зараз – максимально залікувати травми, які є у гравців. Дуже важливо відшліфувати ті моменти, які у нас не вдавалися у захисті та нападі у передсезонних іграх, особливо на турнірі у Миколаєві. Знову ж таки, ми на ходу, гравці намагаються остаточно розподілити між собою ролі на майданчику. У нас є ще тиждень на підготовку, щоб увійти в сезон максимально здоровими та максимально зіграними.

Источник: ФБУ

Добавил: 
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.