вверх  обратно

Олег Юшкин: "Психологически парням было непросто, так как многие из них такого уровня баскетбола 3х3 никогда не видели"

25.05.2021

Чоловіча збірна України з баскетболу 3х3 завершила виступи на престижному міжнародному турнірі у французькому Вуароні. Цей івент став підготовчим етапом до чемпіонату Європи та потенційної участі в кваліфікації до Олімпійських ігор в Токіо-2020. 

Головний тренер збірної України Олег Юшкін в інтерв’ю прес-службі ФБУ розповів про рівень турніру в Вуароні, виступ наших хлопців та подальший план підготовки.

- Як вам рівень турніру?

- Ми вже вчетверте приїздимо на цей турнір і в цьому році він був самий, самий представницький. Тут були серби і росіяни – учасники Олімпійських ігор, французи, які є господарями чемпіонату світу, американці – чемпіони світу, угорці дуже сильними були, катарці яких тренують серби. Тобто дуже представницький турнір, і я, як тренер, дуже радий, що нам вдалося в ньому взяти участь.

- Що скажете про наших хлопців? Хто як готовий після виснажливого сезону?

- Психологічно хлопцям було дуже непросто, адже більшість такого рівня баскетболу 3х3 навіть не бачили. Тобто, у фінальній грі Сербія – США, серби продемонстрували такий рівень захисту, що я такого не бачив за весь час. Вони й так законодавці моди в баскетболі 3х3, але зараз створили взагалі щось нове. Американці перший кидок вільний змогли зробити коли вже програвали 3:18 і при цьому вони є чемпіонами світу. Ми напевно єдиними були, в кого не було такої хорошої ігрової практики 3х3, адже практично всі брали участь в мастерсах, челленджерах і інших серйозних турнірів, навіть в ковідний період. І перелаштуватися з баскетболу 5х5 на баскетбол 3х3, я на своєму досвіді знаю, можна тільки через турніри. 

- Кого б могли виділити з гравців нашої команди?

- Я скажу, що єдиний хто не був готовий, так це Кондраков. Все ж таки йому травма заважала, і скажімо так, тому він досі не в кондиціях. Ми не могли взяти іншу людину, адже вже заявку подали і білети купили, а я сподівався, що він відновиться. Тій команді, в якій він був, було важкувато, бо вона останню гру з Катаром взагалі майже втрьох грала. А виділити я нікого не можу, адже хлопці прогресували від матчу до матчу.

- Україна Б грала з росіянами за бронзу турніру? Чого не вистачило аби перемогти?

- Скажімо так, не вистачило досвіду, не вистачило досвіду у грі 3х3 і це дуже сильно кидалося в очі у порівнянні з іншими командами. Там в складі росіян є такий Зуєв, який лише в цьому 2021 році вже взяв участь в тринадцяти різних івентах. 

- Визначилися з основним складом? Можливо вже когось відсіяли?

- Поки що нічого не можу сказати.

- Який подальший план підготовки?

- У нас був у плані турнір в Білорусі, який ми вчора скасували. Команда мала повернутися з Франції, залишитися на зборі впродовж трьох днів і потім полетіти в Білорусь. Та тепер хлопці роз’їхалися аби відновитися. Ми просто зберемося на наступний збір трохи раніше.

- Будете шукати інші міжнародні турніри?

- Так, але зараз вся увага світової спільноти прикута до Грацу, де проводиться відбір на Олімпіаду. Ми будемо вболівати за наших дівчат, бажаємо їм вдачі, хороших виступів, і завоювати олімпійську ліцензію.

Источник: ФБУ

Добавил: 
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.