вверх  обратно

Айнарс Багатскис: "Сборной нужна свежая кровь"

25.01.2021
 
Вже в лютому чоловіча національна збірна України зіграє два заключних матчі кваліфікації Євробаскета-2022. Наша збірна в рамках домашнього бабла, який прийматиме Київ, 20 лютого протистоятиме команді Словенії, а 22 лютого зіграє проти Угорщини.
 
До матчів залишається менше місяця, тож ми поспілкувалися з головним тренером команди Айнарсом Багатскісом про плани по формуванню склада збірної України та очікування від заключних матчів кваліфікації. 
 
"Поки що ми знаємо лише, що гратимемо в Києві, а також те, що в основних гравців збірної, окрім тих, що грають за кордоном, буде напружений графік. Баскетболісти лідерів Суперліги Київ-Баскета, Дніпра та Прометея зіграють в баблі Кубка Європи, після чого ще проведуть по п’ять матчів у Суперлізі і лише потім буде бабл збірної. Тож поки що зарано говорити про заплановані тренувальні процеси у збірній. Коли ми зустрінемось у збірній, ми вже тоді оцінюватимемо фізичний стан, а також емоційну, ментальну готовність гравців. Тренувань, щоб підготуватися до цих двох матчів, буде небагато і лише тоді ми зможемо розставити певні акценти. 
 

Також ми поки що не знаємо, які гравці будуть в нашому розпорядженні. Після Словенії ми отримали багато дуже хорошої і, можливо, водночас і не дуже хорошої інформації про гравців. Ми дізнались, як ми можемо грати під тиском, під фізичними та ментальними навантаженнями. Є дуже багато питань, що ми можемо і що ми хочемо.  

Я намагаюся оцінити ситуацію і поки що не спілкувався з тренерами збірної, але, як я бачу, нам потрібна свіжа кровь. Багато що залежатиме від того, чи приїдуть наші кращі центрові — Герун та Пустовий. Чесно кажучи, не бачу проблеми, щоб грав Герун, хоча в його команді змінився тренер. Повірте, я знаю, про що говорю: коли приходить новий тренер, у кожного гравця з’являється новий шанс показати себе, в команді йде боротьба за свої хвилини. Пустовий, в свою чергу, в останніх матчах є невід’ємною частиною Барселони.
 
Я хочу нагадати, що в збірній завжди мають грати найкращі. Це гравці, які мають важливу роль та великі хвилини в своїх командах і реально дають результат, грають продуктивно. Як на мене, зараз важливими в гравцями в своїх командах є Тимофеєнко в Дніпрі та Лукашов у Прометеї. Це гравці, які на 100% заслуговують бути важливою частиною збірної в наступних матчах. 
 
Як завжди, буде розширений список гравців, який буде оголошено ближче до початку баблу. Ми запрошуватимемо гравців, які знаходяться у хорошому фізичному та ментальному стані. Гравців, які реально готові грати так, як треба.
Я вважаю, що в команді не можна нічого робити штучно. Я не є прихильником статистики. Буває так, що в своєму клубі гравець збирає класну статистику, а коли він грає з кращими в одній команді — його просто немає. А буває так, що в клубі гравець може нічого особливого не показувати, а граючи з кращими, він також стає кращим. Я веду до того, що, звичайно, дуже важливо в нашій роботі — це минуле, але водночас найголовніше, як ти виглядаєш прямо зараз".
 

Источник: ФБУ

Добавил: BrickFreak
0
text
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.