вверх  обратно

Дмитрий Забирченко: "В команде нет игроков уровня Евролиги, но те, кто есть, полностью отдаются процессу"

16.10.2020

Напередодні другого виїзду "Тернополя" в рамках сезону Суперліги, головний тренер "жовто-зелених" Дмитро Забірченко розповів прес-службі клубу про те, якою хоче бачити свою команду, процес адаптації американських гравців, а також згадав перші матчі сезону в Одеській області та поділився думками про сьогоднішнього суперника в особі Миколаєва.

 - Ви напевно вже знаєте, що "Миколаїв" позбувся двох легіонерів. Наскільки, на вашу думку, цей суперник буде небезпечний і чого взагалі чекати від цієї команди?

- Це небезпечний суперник хоча б тому що вони не грали 1-й тур, тож будуть добре мотивовані. Напевно вони горять бажанням повернутися на майданчик, і ось в цьому бажанні нам буде важливо не програти. Також вони можуть здивувати нас своїм складом. Підготуватися повноцінно до цієї команди у нас, на жаль, не вийшло. Розібрали їх комбінації, розібрали гравців, скаутинг проводився, але, знову ж таки, ми не знаємо точно, хто у них буде грати.

Федерація підтвердила, що вся миколаївська команда здала негативні тести на коронавірус, і я хотів би привітати хлопців з тим, що цей важкий етап позаду. Бажаю їм здоров'я, і щоб їх це надалі минало. І всіх нас теж. Я дуже радий, що хлопці здорові. Що стосується нас, в команді ніхто не говорить про те, що ми приїхали просто так. Ми приїхали здобути перемогу і завтра докладемо всіх зусиль для цього.

- Також ФБУ сьогодні підтвердила, що до кінця року ігри будуть проходити без уболівальників. А ви як раз приїхали в місто, яке вважається найважчим для гостьової команди. Чи допоможе цей фактор завтра? І що можете сказати тернопільським уболівальникам, яким, на жаль, поки що доведеться почекати зустрічі з командою на домашніх іграх?

- По Миколаєву згоден. Коли цей зал повний, гостьовій команді доводиться несолодко. Але, виходячи зі свого досвіду гравця можу сказати, що з уболівальниками завжди грати приємніше. Незалежно від того за тебе вони, чи проти. Коли йде емоційна підтримка завжди приємніше грати. Нашим уболівальникам можу тільки побажати терпіння. 

- Повертаючись до стартових матчів чемпіонату, чого не вистачило для перемоги в Южному, і за рахунок чого, навпаки, вдалося її здобути в Одесі? Чи задоволені стартом чемпіонату в цілому?

- Тут потрібно розділяти наскільки я задоволений грою, і наскільки я задоволений результатом. По грі в Южному десь не вистачило організованості, вміння тримати удар. Або відповідати ударом на удар, як кажуть. Десь провалилися, потім почали наздоганяти. Три чверті були в грі, але в цілому Хімік її контролював. Ми провалилися в другій чверті, хоча починали добре. Нам не вистачило організації, взаєморозуміння, взаємовиручки. Моментами втрачали концентрацію, про що ми вже говорили. Емоції переважали, і ми програли. Але грали більш-менш непогано.

В Одесі навпаки. Жахлива перша половина в нападі. Але такі ігри трапляються, і ти повинен бути готовий максимально відпрацювати в захисті. Багато чого не виходило, але за рахунок захисту, характеру і самовіддачі ми витягли гру, в кінцівці довівши її до перемоги.

- Як проходить адаптація американських легіонерів в команді? Наскільки вони розуміють те, що ви хочете від них бачити?

- В принципі, нормально. У гравців є кілька рівнів мислення, і у кожного цей рівень свій. Своя реакція, своя ступінь засвоюваності інформації, яка їм дається. Зрозуміло, що у нас в команді немає гравців рівня Євроліги, але ті, хто є, повністю віддаються тренувальному процесу, слухають тренера і виконують те, що він говорить. Можливо, поки не всі знайшли свою гру, але не варто тиснути на когось після товариських ігор або перших офіційних матчів сезону. Залежить від розуміння гравцем вимог. Якщо він не розуміє - це одне. Якщо розуміє, але поки не може виконати, наприклад, тому що кидок не йде, або не може знайти своє місце на майданчику, тоді людині потрібен якийсь час, 3-5 ігор, щоб притертися. Хлопці - молодці. Вони професіонали і віддаються своїй справі. Мене радує те, як вони працюють. Я думаю, прогрес буде.

- Якою ви хочете бачити цю команду в ігровому і ментальному плані?

- Це буде проявлятися на майданчику. Не завжди виходить зробити все, що хоче тренер. Зрозуміло, що якщо у тебе є великий бюджет, ти можеш вибирати гравців під свою філософію, нехтувати кимось. Тут ми зібрали хлопців, які хочуть грати в баскетбол і, сподіваюся, віддаватися своїй справі. Мені б хотілося, щоб у нас була бойова команда, з характером, яка не боїться атакувати. Щоб в ній були хлопці, які не бояться брати гру на себе і, в той же час, стоять один за одного в захисті. Підстрахують і підтримають там, де потрібно. Команда в прямому сенсі цього слова.

Важко говорити, яку саме гру ми побудуємо. Одна гра не схожа на іншу. З якимось суперником ми хочемо грати швидко, з якимось хочемо грати повільно, з якимось хочемо грати з-під кільця, з якимось - з периметра. Наша гра буде залежати від того, який суперник буде проти нас, в чому його слабкі сторони і де ми можемо взяти свою перевагу. Ми не будемо командою, яка грає однотипно. Ми будемо вигадувати щось нове і кожен раз перебудовувати свою гру.

    

Источник: ФБУ

Добавил: 
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.