вверх  обратно

Владимир Драбиковский: "Будивельник" погасил все долги и готов играть в Суперлиге"

26.09.2020

Найближчого понеділка відбудеться засідання виконавчого комітету ФБУ. Під час нього буде розглянуто цілий ряд важливих питань напередодні старту баскетбольного сезону 2020-2021. Зокрема формат Суперліги Парі-Матч, кількість учасників провідного українського турніру, присутність уболівальників на трибунах та навіть повернення легендарного Будівельника. Про головні теми майбутнього засідання ми поцікавилися у генерального секретаря ФБУ – Володимира Драбіковського.

 Україна в очікуванні старту баскетбольного сезону. Першим турніром стане Фінал чотирьох Кубка України. На щастя він буде з уболівальниками. Розкажіть про це рішення та який відсоток наповнюваності залу може бути.

- Команди Суперліги стартуєть Фіналом чотирьох Кубка України. Ми дограємо минулий сезон, але можно назвати це і стартом нового. Матчі проходитимуть із уболівальниками. Це рішення було прийняте на базі постанови головного санітарного лікаря України, який дозволив проводити матчі із глядачами, але враховуючи всі вимоги постанови. Ми розробили план, віддали його на підтвердження Міністерству охорони й здоров’я. Ми розробили протокол протиепідемічних заходів і у понеділок під час засідання Виконкому Федерації баскетболу України його затвердимо. Матчі Фіналу чотирьох проходитимуть згідно з цим протоколом.

Що стосується кількості гладячів, то в Южному вона становитиме близько 17-18% від наповнюваності арени. 

Відразу після цього стартує Суперліга. На які дати запланований старт і чи не позначиться на початку сезону спалахи захворювань у серії клубів чемпіонату? Скільки гравців має бути у складі на гру?

- Відразу після Фіналу чотирьох стартує сезон чоловічої Суперліги — перша гра запланована на 6 жовтня. Ми плануємо, що чемпіонат розпочнеться вчасно і те що в деяких клубах є група гравців, які захворіли на коронавірус, не має відобразитись на старті чемпіонату. Ми прописуємо правила — в команді має бути 18 гравців. Клуби можуть задіювати гравців зі своїх, так званих, дочірніх команд, які грають у нижчих дивізіонах. У додатку до правил проведення чемпіонату буде прописано, що мінімальна кількість гравців у заявці на матч становитиме 8 гравців. Але, якщо це пов’язано із захворюванням на коронавірус. Травми, або якісь інші причини тут не враховуватимуться. Якщо велика група гравців захворіла на коронавірус і у складі залишається 8 гравців — матч проводитиметься. Якщо менше 8 — гру буду перенесено.

Коли стартуватимуть інші чемпіонати, Суперліга та Вища ліга?

- Рівно за тиждень після початку чоловічої Суперліги стартують всі інші ліги — чоловічі та жіночі. Перші змагання ВЮБЛ проводитимуться приблизно, починаючи з 15 жовтня.

Як часто будуть проводитися тестування гравців та які рекомендації для клубів, у яких тест гравця дав позитивний результат?

- Тестування гравців проводитиметься лише у чоловічій Суперлізі. Це буде ПЛР-тест, який є інформативним. Інші тести нам не потрібні. Клуби Суперліги тестуватимуться кожного тижня за 72 години до початку першої гри. Через те що ми граємо двічі на тиждень, цей тест робитиметься перед двома матчами клуба в рамках ігрового вікенда. 

Якщо гравець захворів, він має відразу відправитись на самоізоляцію, інші гравці можуть брати участь у матчі. Цей протокол буде продемонстровано у понеділок, коли ми його затвердимо та опублікуємо. 

Проясніть ситуацію з "Будівельником". Цей клуб може вже цього сезону повернутися до Суперліги? Що змінилося за останній сезон у фінансуванні команди та чи має вона спортивне право повернутися відразу в еліту?

- Ми отримали лист від Будівельника, в якому клуб заявляє про те що всі борги перед гравцями та тренерами було погашено. У цьому листі клуб повідомляє про те, що він готовий грати у чемпіонаті Суперліги. У клуба є фінанси, не буде боргів, всі заборони ФІБА буде знято і насправді на сьогодні залишився лише один бан, який, за інформацією Будівельника, буде знято у понеділок. Якщо Виконком прийме рішення допустити команду в Суперлігу, вона матиме право грати, адже, коли клуб через борги було знято з чемпіонату в 2018 році спеціальним рішенням. В ньому було сказано, що як тільки клуб вирішить всі свої фінансові проблеми, матиме право напряму заходити в Суперлігу, не проходячи етапи Першої та Вищої ліг. 

Источник: ФБУ

Добавил: 
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.