вверх  обратно

Айнарс Багатскис: "Все опытные игроки в очередной раз доказали, что для них сборная Украины - это не бизнес"

22.07.2020
 
Головний тренер збірної України Айнарс Багатскіс в інтерв’ю прес-службі ФБУ прокоментував тренувальній збір національної команди, який проходитиме в Києві з 3 по 14 серпня.
 
Яка мета збору, який відбудеться у серпні в Києві?
- Метою збору було зібрати кістяк національної команди і пригадати те, що ми робили минулого літа та тиждень у лютому. Пригадати наші принципи захисту та концепцію нападу. Ну і особистий контакт, звичайно. Всі ми скучили за баскетболом і це буде хороша можливість для гравців в рамках цих двох тижнів підготуватись до сезону. Дякую ФБУ за те, що вдалося знайти кошти на проведення цього збору, який був моїм капризом. Ми зможемо подивитись на хлопців і, можливо, деякі гравці зробили хорошу домашню роботу, стали міцнішими фізично і буде відразу видно, хто займався протягом карантину.
 
Який був принцип формування складу?
- Я не говорю про американців — немає Михайлюка та Леня, але це було очікувано. Минулого літа Свят був із нами, виконав хороший обсяг роботи, а цього літа не буде Пустового та Геруна. Всі інші будуть і, я вважаю, що найкращі гравці України та декілька молодих талановитих баскетболістів, за якими я бачу майбутнє українського баскетболу, будуть на цьому зборі. 
 
За яких причин збір пропускають Артем Пустовий та Володимир Герун?
- У них поважні сімейні та персональні обставини. Я розумію Геруна, який нещодавно закінчив сезон і зараз знаходиться у США. Висмикувати його було недоцільно. У Пустового також дуже поважна, обґрунтована та крута причина, через яку він пропускає цей збір. Якщо хоче, нехай сам пояснить. 
 
В команді є дебютант — центровий Черкаських Мавп Дмитро Скапінцев. Чим він звернув на себе вашу увагу?
- Як на мене, він цікавий гравець. Особливо пару років тому він подавав великі надії в Європі. Зараз мені цікаво подивитсь, як він виглядатиме в ігровому процесі із більш досвідченими гравцями збірної. Мені телефонували декілька клубів НБА та цікавились ним, адже зараз його рік на драфті. Все ж таки, я вважаю, що ми не настільки багаті, щоб не звертати уваги на такого потенційно хорошого гравця. 
 
Це остаточний склад чи ще хтось може додатись до 3 серпня?
- Ну я ще думаю, можливо Потапенко, Медведенко, Волков можуть приєднатись… Ну а, якщо серйозно, то цей склад, звичайно, остаточний. 
 
У складі немає гравців Дніпра. Чи розглядались кандидатуру з ростера чемпіона України?
- Звичайно, розглядали, і якщо б був Санон здоровий у якості гравця Дніпра, його б обов’язково викликали. На минулий збір було викликано Закурдаєва. Але виходячи з тих позицій, які ми розглядаємо у збірній, на жаль, немає більше гравців Дніпра, яких можна було б запросити. Можете кидати в мене найбільшим камінням, якщо я незаслужено когось не викликав у збірну з Дніпра. На даний момент це наше рішення і я буду тільки радий, якщо ми с Федерацією помилилися та не викликали гравця, який класно відіграв минулий сезон і буде дуже добре грати наступний. 
 
Чи є у вас якась інформація щодо проведення наступного вікна кваліфікації Євробаскета-2021?
- Зараз я знаю не більше, ніж ви. Єдине, що може зараз змінити плани — це вірус. Більше нічого завадити не може. Ми не повинні думати про те, що буде, або може статися. Нам треба жити сьогоднящнім днем, бути професіоналами, а гравцям готувати себе та своє тіло до матчів. Ми не можемо змінити те, що можливо може статися. Тут від нас нічого не залежить.
 
З яким настроєм хлопці поставились до виклику на цей збір?

- Зараз більше спілкуюся з хлопцями через генерального менеджера. Мені пощастило, що є така людина, як Андрій Лебедєв. Ще коли ми планували цей збір, у нас були різні ідеї, зокрема поїхати на Тайвань, або провести інші контрольні ігри, але в підсумку вирішили, що в цьому немає необхідності. Тож Андрій на контакті з гравцями і всі поставились до цього виклика з великим бажанням. Кравцов, Бобров, Липовий, Мішула, Лукашов — всі досвідчені гравці вкотре довели, що для них збірна України це не бізнес. Це хороша можливість проявити себе та представляти країну на високому рівні. 

Источник: ФБУ

Добавил: BrickFreak
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.