вверх  обратно

Дмитрий Забирченко: "Оставим 3-4 человека из прошлогоднего состава, усилимся украинцами с опытом игры в Суперлиге и возьмем пару легионеров"

12.07.2020
Головний тренер БК Тернопіль Дмитро Забірченко в інтерв’ю прес-службі Федерації баскетболу України поділився своїми очікуваннями від нового сезону, в рамках якого клуб дебютує в Суперлізі Парі-Матч.
 
Наскільки хвилюючою для Вас стала новина про перехід Тернопіля в Суперлігу?
- Ми йшли до цього і не дарма намагалися виграти Вищу лігу протягом двох років, будували зал. Все йшло до цього, всі вірили, що це станеться, всі на це розраховували, але все ж таки треба було дочекатися остаточного рішення. Всі раді, що це все таки сталося і в наступному сезоні клуб буде представлено в Суперлізі.
 
Можна говорити про те, що у Тернопіля було стратегічне завдання потрапити в еліту?
- Так, звичайно, адже не можна залишатися на одному місці. Треба розвивати клуб, розвивати команду. Якщо вкладаються кошти, то треба чогось досягти. Тому, я вважаю, що одним з цих завдань було участь команди в Суперлізі. Хочу відзначити роботу президента клуба Ігоря Комендата, який вкладає багато сил та енергії в те, щоб БК Тернопіль продовжував розвиватись та прогресувати від року в рік.
 
Окрім віпдочинку, вдалося провести цей величезний відтинок часу без баскетболу з користю для роботи?
- Насправді, важко було якось працювати, адже до кінця червня-початка липня ми не знали, чи гратимемо в Суперлізі. Ми розуміли, що тим складом, яким ми виступали минулого року в Вищій лізі, в Суперлізі не потягнемо. У нас були зібрані хороші хлопці, які демонстрували хороші результати, але варто розуміти, що рівень Суперліги на дві голови вищий. Потягнути рівень Суперліги було б не під силу всім хлопцям, тому було незрозуміло яким складом ми гратимемо. Зараз також цього розуміння немає: ми залишимо 3-4 гравця з минулорічного складу і, сподіваюсь, підсилимось гравцями, які вже грали в Суперлізі та парою легіонері.
 
Які позиції хотілося б підсилити легіонерами?
- В першу чергу — це позиції першого-другого номерів. У нас були деякі проблеми в задній лінії і коли ти граєш у Суперлізі, зрозуміло, що знайти якісного захисника, який буде грати багато часу, нелегко. Тому цю позицію треба зміцнювати легіонером. Плюс мене цікавить п’ятий номер, адже не так багато сильних українців на цій позиції, а також розглядаємо гравця на позицію 2-3 номера. Якщо не знайдемо українця не позицію «легкої четвірки», то сюди, можливо, також шукатимемо гравця за кордоном. 
 
Коли планується старт підготовки до нового сезону?
- Ми планували розпочати підготовку за 45 днів до початку сезона — 20 серпня. Але через те що Федерація дала рекомендацію починати роботу не раніше 25 серпня, то, можливо, ми зберемося 20-го, пройдемо медогляд, хлопці знайдуть собі квартири, проведемо індивідуальні тренування та тести. Ну а групою почнемо тренуватись 25 серня. У нас немає єврокубків, не треба форсувати підготовку і 45 днів буде достатньо для тренувального збору. 
 
Наскільки важливо для міста Тернопіль вихід команди в Суперлігу?

- Для баскетбольного Тернополя — це велика подія, ми хочемо розвиватися як клуб, не тільки граючи в Суперлізі. Ми хочемо, щоб наші вболівальники розбиралися в баскетболі, щоб вони любили цю гру. Це також є частиною роботи клубу, адже граємо ми для вболівальників і вони роблять атмосферу на трибунах. Зрозуміло, що для мене як для тренера, це велика подія, а наскільки це важливий момент для вболівальників — це до них питання. Всі матчі, які ми граємо, ми граємо для наших вболівальників. 

Источник: ФБУ

Добавил: BrickFreak
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.