вверх  обратно

Вячеслав Бобров: “Врач сказала, что второй раз коронавирусом я не заболею”

5.04.2020
 
 
Форвард национальной сборной Украины Вячеслав Бобров рассказал о том, как заразился коронавирусом, а затем, проведя 12 дней в Александровской больнице в Киеве, вылечился от болезни, поборов еще и пневмонию. 

Материал публикуется на украинском языке.

Про потрапляння до лікарні після повернення з Іспанії
 
“Зараз відчуваю себе відмінно, задоволений, що нарешті повернувся додому. Я 12 днів був у лікарні, у закритому приміщенні і постійно мав знаходитись у палаті. Ледь не збожеволів. Перечитав декілька книг, передивився серіали. 
Я приїхав з Іспанії, де також був на карантині. Разом із дівчиною обов’язково ходили в масках, потім, повертаючись додму,  обробляли все антисептиками. На вулицях в Іспанії було дуже мало людей. Що мені сподобалось там, так це те, що в певний час люди виходили на балкони та аплодували лікарям, які ризикують кожного дня. Не тільки лікарям, а й полиції і всім, хто бере участь у боротьбі з коронавірусом. 
 
Якщо вже пригадувати моє повернення додому, то до аеропорту дуже багато людей приїхали без масок. Хтось намагався утримувати дистанцію, але коли ми прийшли саме до виходу з літака, багато людей сиділи поруч без масок і спокійно спілкувались. МАУ роздавала маски лише на вході в літак — коли ми просили декілька масок, нам відмовляли, сказавши, що вони в нас є. 
До України ми прилетіли 16 березня. Вдома я відчув певну втому і температура піднялася до 37 градусів. Я на це особливої уваги не звертав, вважаючи, що вона могла піднятися на фоні втоми та зміни клімата. 18 березня температура вже була 38.5, я випив декілька пігулок парацетамолу і вранці начебто збив температуру. Але вона трималась і вже з середени дня я її збити не міг. Я зателефонував у швидку, де мені тричі ставили одні й ті самі питання — з’ясовували звідки я прилетів. І лише на третій раз до мене прислали швидку. Я мав сам вийти з квартири у масці, після чого у мене ще раз спитали про симптоми і тоді вже швидка забрала мене до Олександрівської лікарні. 
 
Мені зробили експрес-тест, але він не показав, чи є у мене коронавірус. Я потрапив до зони ризику і мене вирішили госпіталізувати. У лікарів жодних претензій не було, я був у масці, вони у захисник костюмах та спеціальних окулярах. І обов’язково усюди був антисептик. 
 
21 березня мені було зроблено рентген і було виявлено односторонню пневмонію. Поки я лежав у лікарні, мені зробили два тести, які нічого не показали. І лише на п’ятий день третій тест показав, що у мене є коронавірус. За цей час імунітет встиг самотужки побороти цю хворобу і мене вже більше лікували від пневмонії. 
Щодо тестів, то експрес-тест, як на мене, це трохи “не те”. Він не може показати, чи є у людини цей вірус, чи ні. Навіть якщо він дає позитивний результат, це не означає, що це правда. Вас можуть покласти до лікарні і там вже ви можете захворіти”.
 
Про час проведений у лікарні
 
“Ставлення лікарів було хорошим. Кожного дня вони приходили в один і той самий час. Був огляд, давали настанови. Приходила медсестра, робили кварцування. Ставлення дуже хороше, але активно просять, щоб люди притримувались карантину, не залишали палати, щоб зменшити зону ризику. Адже лікарі, які там працюють, вони ризикують своїм здоров’ям та здоров’ям близьких. В палаті всі лежали по одному і на кожного хворого щоденно витрачали десь по 10-15 хвилин. Жодного поганого слова про лікарню та лікарів сказати не можу.
 
До речі, багато лікарів бояться давати коментар, адже деякі журналісти виривають слова з контексту. Хоча вони не проти розказати інформацію - тільки хочуть, щоб вона дійшла слово в слово”. 
 
“Після виписки”
 
“Щодо своєї хвороби, то я не дуже сильно нервував, поставився до цього, як до звичайної застуди. Нічого катастрофічного зі мною не сталося. Так, я перехворів цим коронавірусом і з одного боку я задоволений тим, що це вже відбулося, адже зараз з кожним день кількість хворих зростає. 
 
Чи можна захворіти вдруге? Лікар мені сказала, що я не захворію. Але такі випадки були і були у тому випадку, коли у людини дуже низький імунітет. Це скоріш вже буде не коронавірус, а якесь інше ускладнення, якого не було під час першого захворювання.
Після того як мене виписали, мені прописали місяць нічого не робити, не займатися фізичною активністю і пропити курс ліків. У мене є харчові добавки, є краплі, які треба пропити після захворювання і обов’язково ліки, щоб покращити флору кишечника, адже у мене був ударний курс антибіотиків”. 
 
Про карантин
 
“Вважаю, що в нашій країні потрібно ввести більш жорсткі правила. Але при цьому і держава має допомагати, як в Іспанії. Там під час карантину, наприклад, люди не платять комунальні платежі. Людям пішли назустріч і відминили всі ці виплати під час карантину. 
Вчора я виходив до крамниці, бачив, коли їхав з лікарні, що дуже багато людей ходять без масок, ходять з дітьми і думають, що це все жарти. Багато хто ставиться до цього, як до звичайного захворювання, але фатальних випадків дуже багато, тому лікарі і просять притримуватись карантину. До того ж деякі люди займаються самолікуванням, в результаті чого доводять до того, що їм приходиться лежати під крапельницями та користуватись апаратими штучного дихання”. 
 
Про симптоми та витрати на лікування 
 
“Щодо симптомів, то у мене три дні була температура, нюх та смак я не втрачав, був невеличкий сухий кашель, через те що я захворів на пневмонію. В цілому відчував себе добре, але перші чотири дні було важкувато через антібіотики та температуру. 
За палату та весь час, який я там провів, я нічого не платив. Я сам купляв антібіотики та деяки інші препарати. Всього на лікування витратив 3500 гривень”. 

Источник: ФБУ

Добавил: BrickFreak
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.