вверх  обратно

Олег Юшкин: "Фризен немного недооценил чемпионат Украины, думал, что приедет и будет суперзвездой"

29.03.2020
Главный тренер БК "Одеса" Олег Юшкин в интервью официальному сайту ФБУ подвел итоги сезона, который его команда завершила на 5-м месте в турнирной таблице (12 побед/11 поражений) Суперлиги, а также во второй раз подряд пробилась в Финал четырех Кубка Украины. 
 
Интервью публикуется на украинском языке. 
 
Які враження залишились після сезону, який Одеса завершила на 5 місці в турнірній таблиці?
- Не можу сказати, що ми на 100 відсотків задоволені результатом і що розчаровані також сказати не можу. Було виконано хороший обсяг роботи, були якісні перемоги, але й були спади. Почали чемпіонат ми погано, але нам вдалося провести вдалу ротацію та вирівняти гри. Сезон був нерівним і тут потрібно пам’ятати про травму Холовея, яку він отримав тільки-тільки набравши форму. Тож нам потрібно було шукати йому заміну, а також трохи пізніше Джоелю Фрізену, коли він захотів поїхати додому. Якщо б ми були в оптимальному складі з самого початку сезону, можливо результат міг би бути трохи кращим. Але говорити про це однозначно не можна, адже ліга дуже сильна.
 
В якій формі була команда на момент завершення чемпіонату?
- Ми дуже послідовно готувались до Фіналу чотирьох Кубка України. На той момент у нас всі відновилися після травм, мені дуже подобався настрій команди, те, як ми тренувались і з яким настроєм підходили до вирішальних матчів кубка. Плюс до командної гри вже встиг вписатись Омоера. Як на мене, ми набирали форму. 
 
За рахунок чого вдалося досягти хорошої атмосфери в команді?
- Знаєте, я дуже велику увагу приділяю атмосфері — як мінімум, тому, що залежить від тренера. Зрозуміло, що тренер не може змусити гравців любити один одного. Але атмосфера і справді була дуже хорошою і в роздяганльні, і на тренуваннях. Легіонери — класні хлопці, до них жодних питань не було в контексті роботи та комунікації.
 
 
Завдяки чому вдалося втримати позиції після травми Холовея, яка мала б оголити трисекундну команди?
- На той момент дуже допоміг Денис Носков, якого екстренно прийшлося перевести на позицію четвертого номера. Він молодець, впорався. Плюс як раз на тому відрізку сезона у нас не було матчів із командами, у яких були домінуючі четверті номери у складі. Ну і та атмосфера змусила гравців грати за себе і за того хлопця.
 
 
Заміна Омоери на Фрізена вийшла рівнозначною?
- Омоера ще не до кінця адаптувався на той момент. По ньому були питання і потрібен був час, щоб він зрозумів, що від нього потребує тренер і налагодити паралельно взаємопорозуміння з партнерами. Але він прогресував і від тренування до тренування виглядав краще.
 
Чому Фрізен попросив відпустити його до Канади?
- Це був його перший досвід виступів за кордоном — всю свою кар’єру провів Джоель в Канаді. Як на мене, він трохи недооцінив наш чемпіонат і думав, що приїде до України і буде тут суперзіркою. Плюс травми: зламаний палець, струс, ще щось. Діставалося йому. Канадська ліга, в якій він виступає, проходить не під егідою ФІБА і він може в будь-який момент приїхати та грати. Зрозуміло, що зараз всі чемпіонати у світі призупинено, але на той момент він прийняв для себе таке рішення. Попрощалися ми абсолютно нормально: він підійшов і сказав, що відчуває себе не дуже комфортно і, якщо можна, що ми його відпустили. Він був готовий дограти стільки, скільки потрібно, і навіщо нам утримувати людину у клубі, якщо відповідного задоволення від процесу він не отримував. 
 
Наскільки комфортно вам було працювати лідером команди Брюсом Мессі?
- З ним було дуже приємно працювати. У нього дуже високі людські якості ну і професійні також, звичайно. Що найприємніше — він слухає, у нього немає навіть натяка на зіркову хворобу. Він дуже серйозно спрогресував в плані розуміння гри, та вдало адаптувався до європейського баскетболу за рахунок свого високого баскетбольного IQ та бажання слухати. Він один з небагатьох легіонерів, який не тільки чує, а й слухає. 
 
 
Чи спілкувались з Мессі про можливість продовження співпраці у наступному сезоні?
- Ще дуже рано говорити про наступний сезон. Дай Бог, щоб усі були живі та здорові і всі команди залишились. Думаю, ніхто не буде заперечувати, що економічна ситуація доволі важка і це може напряму впливати на спорт. Ну а Мессі це людина, яка дуже болісно ставиться переживає будь-які поразки — і в іграх, і на тренуваннях, і навіть у кидкових вправах. Він завжди хоче вигравати у кожному епізоді і коли лідер так ставиться до роботи на тренуваннях, тоді й інші гравці так ставляться до процесу. Але коли лідер не відчуває підтримки, руки у нього також можуть опуститися. Так що я дякую всім без виключення хлопцям — і легіонерам, і нашим хлопцям і зокрема Климу Артамонову, який, як на мене, впорався зі своїми капітанськими обов’язками. Можливо хтось говорив, що ми стрибаємо вище голови, але це все за рахунок самовіддачі на тренуваннях.
 
Клим Артамонов провів один з найкращіх своїх сезонів. За рахунок чого йому вдалося знайти цю впевненість?
- Можливо і капітанство допомогло. Гравцям завжди легше грати, коли вони розуміють, які вимоги перед ними стоять. Ми з ним багато розбираємо гру і знайшли з ним нормальний сімбіоз. Він розуміє, що від нього хоче тренер, я, прошу його розкрити свої сильні сторони. Зрозуміло, що робота тренера — це розкрити сильні сторони та сховати слабкі. Мені здається, що ця спільна робота принесла свої плоди. Плюс він роботяга і все те, що я говорив про Мессі, можу сказати і про Артамонова.
 
В якому настрої прощалися з командою?

- У нас був збір після того як було оголшено про зупинку чемпіонату. Ми планували провести закриття сезону, але коли дізналися, що можуть закрити кордони, у цей же день поміняли квитки та відправили іноземців додому. Планували в понеділок збиратись тренуватись, але в Одесі вийшов указ про заборону на проведення всіх масових заходів. На даний момент хлопці тренуються індивідуально на трасі Здоров’я чи в домашніх умовах. Тож підбиття підсумків сезону і прощального банкету не було. Так, у нас була командна вечеря, але ми хотіли, щоб це виглядало трохи по-іншому — як мінімум, з вболівальниками. Окрему подяку хочу висловити нашим фанам. Почали сезон ми невдало, за що отримали порцію критики, але ми постійно відчували підтримку і це було дуже приємно.  

Добавил: BrickFreak
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.