вверх  обратно

Виталий Лебединцев: "Тренерских кадров не хватает по всей Украине"

21.01.2019

Минув місяць відтоді, як відомий тренер і організатор Віталій Лебєдінцев обійняв посаду спортивного директора БК "Київ-Баскет". Віталій Олександрович розповів про два напрямки, які на його погляд, потребують додаткової уваги – це академія "Київ-Баскета" і робота з вболівальниками.

– По-перше, і це відповідає стратегії розвитку будь-якого сучасного баскетбольного клубу, є задум вивести на новий рівень роботу академії "Київ-Баскета". Яку основну проблему я виявив і що хочу зробити, аби покращити ситуацію? По-перше, це нестача тренерських кадрів. Це стосується не лише "Київ-Баскета". Така картина – по всій Україні. Тому на сьогодні було зроблено наступне. Починаючи з 15-го листопада я створив групу, до якої увійшли бажаючі студенти НУФВСУ і Педагогічного Університету ім. Грінченка. Двічі на тиждень ми проводили в офісі ФБУ вводний курс щодо того, яким має бути тренер, якими мають бути основні напрями його діяльності. Що має вміти і знати дитячий тренер. Що бачити. Основне – ми аналізували, що має бачити тренер, бо якщо він цього не вміє, це поганий тренер. Спочатку було четверо хлопців, потім стало 9. У січні у нас відбулася заключна зустріч у межах курсу. Тепер моє завдання – розподілити їх на практику.

Я домовляюся з тренерами, це вже мої особисті контакти, прикріпляємо їх до тренерів, щоб вони до травня місяця раз на тиждень відвідували тренування професійних фахівців, не навантажуючи при цьому тренерів, що пішли на зустріч "Київ-Баскету". Усе це буде зроблено з метою, щоб хлопці побачили живу практику, періодично брали участь у тренуванні, а може їм довірять провести і заняття у повному обсязі. І з вересня ці хлопці вже матимуть завдання набрати групи. Враховуючи те, що це студенти денної форми навчання, кожний з них має набрати одну групу з 20 дітей і протягом наступного року її вести.

За це вже вони отримуватимуть гроші і плюс ми готуватимемо їх до практики. Задум який – на той момент, коли вони закінчуватимуть ВИШ, у них вже буде значний практичний доробок і тоді вони одразу ж прийдуть не на ті гроші, які отримують зазвичай в Україні студенти після випуску – 3-4 тисячі гривень і закінчують працювати вже за півмісяця. Щоб вони прийшли на солідні гроші, до того часу маючи практичний досвід. Таким чином ми уб’ємо двох зайців. У нас народиться справжня Академія і ми виховаємо своїх тренерів. Крім того, я маю домовленість з двома тренерами, не буду поки що розголошувати їхні прізвища, щодо їхньої діяльності у структурі клубу.

– І ще один не менш важливий напрям – робота з вболівальниками. Які тут плани?

– Поставив перед собою завдання створити фан-клуб. Це важлива складова будь-якого клубу, який себе поважає. "Київ-Баскет" – молодий клуб, ще року не пройшло після його відродження. Відтак, будемо створювати справжній фан-клуб. На сьогодні у мене відбулася зустріч з трьома лідерами лідерами, ми створимо комітет, протягом першого місяця проведемо установчі збори і почнемо рухатися вперед, з атрибутикою, правилами, кричалками, зі своїм президентом, з розділом на клубному сайті, члени клубу будуть офіційно зареєстровані, з фото, з адресами, усе хочемо зробити цивілізовано. Залучатимемо у фан-рух "Київ-Баскета" молодь. Бо це наша головна цінність, відволікатимемо її від шкідливих явищ сучасного життя, нехай краще цікавиться баскетболом. Сьогодні у мене відбулася зустріч з трьома лідерами – дві з них дівчини, один хлопець. Вони є лідерами у своїх колах і дали згоду розпочати цей фан-рух. Сьогодні ми вирішили, що ми створюємо це.

– Це студенти чи робітнича молодь?

– Це молоді люди, у першу чергу. Пригадую, яким був фан-рух в Одесі у 90-х. Людям сьогодні вже за 50, а вони ще збираються. То ж будемо діяти, удачі нам усім!

Источник: kyiv-basket.com.ua

Добавил: aks700
7
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.