вверх  обратно

Сергей Завалин: "Многие воспитанники "Мариуполя" уехали туда, где есть финансирование"

30.11.2016

Головний тренер БК Маріуполь, що лідирує у групі 1 Вищої ліги , Сергій Завалін розповідає чому виграти Вищу лігу його колективу буде непросто і за яких умов у Маріуполі можна відродити гучні баскетбольні традиції часів "Азовмаша".

- На даному етапі розвитку баскетболу в України у вищій лізі команди представлені так, як має бути. За рівнем фінансування, за рівнем гравців. У кожній групі вже вимальовуються чільні четвірки, які і мають у подальшому скласти Топ-вісімку і грати плей-оф.

- У вашій групі це звісно ви, хто ще?
- У нашій групі це "Золотой Вєк", він на першому місці напевно буде, це Кривбас-2, ми, а четверта команда ще під запитанням. Я не скидаю з рахунків і Миколаїв, і СумДУ і Дніпро-2. Та й ми навіть ще можемо опинитися під запитанням, бо у нас багато матчів попереду з командами верхньої частини турнірної таблиці і не так просто буде набирати очки. А у другій групі вже очевидно до плей-оф вийдуть і Говерла, і Хімік-2, і Львівська Політехніка, і Тернопіль-ТНЕУ. Напевно, розклад буде таким.

- Рівненський БК-93 ви залишили поза увагою, а він завдав єдиної поразки Говерлі.
- Ну, ви знаєте, повністю я їх не відкидаю, вони звичайно ж будуть старатися, але мені здається, їм буде важкувати. Судячи з того, що я бачу зараз, і вже побачив у першому колі з тієї підгрупи. Їм буде складно набирати очки.

- Якщо ви вважаєте що остаточна конфігурація четвірок під запитанням, відтак елемент непередбачуваності присутній?
- Да у спорті скрізь, тим більше у баскетболі, у Суперлізі, у вищій лізі – завжди залишатиметься інтрига. І все може вирішуватися в останніх іграх кола чи туру.

- Поки ви лідери, вам запитання як до лідерів – на чому базуються ваші успішні поточні результати?
- Сказати, що секрет успіху спирається на вдалу комплектацію, не можу. У нас грають хлопці, які здебільшого залишилися з минулого сезону. Це представники ще тієї епохи, тих найкращих часів. У структурі залишилися найкращі  з найгірших. Бо чимало наших вихованців роз’їхалися по командах і Суперліги, і Вищої Ліги. Там де є фінансування. А тут залишилися тільки місцеві хлопці, які виявилися незатребуваними. З цими хлопцями ми пройшли минулий сезон, з нуля розпочинали, і півтора місяця підготовки також далися взнаки і позначилися на якості гри на реультатах цього чемпіонату. Це заслуга і хлопців, і тренерського складу. У вищій лізі не можна укомплектуватися за тиждень до початку змагань і починати грати. Це ризиковано для результатів. А ми пішли іншим шляхом. Зібрали місцевих хлопців, підготували їх. Нам треба зарекомендувати себе знову. Усе з нуля робимо. І показувати результат. Бо все одно пам’ять з минулих років залишилася і все одно вболівальники хочуть від нас перемог.

- Повернути золоті часи можливо, чи ні?
- Ви знаєте, можливо. Просто потрібен зацікавлений у цьому меценат, спонсор. Якби у нас у Маріуполі з’явилася б така людина, це б не було проблемою. Повернути. Бо люди ходять на баскетбол, і багато людей, як не дивно. І у наших планах разом з директором клубу Олександром Скутельником  зробити онлайн-трансляції наших домашніх ігор, бо ми залишилися без необхідної для цього апаратури, без усілякої підтримки, що можемо, те й робимо, популяризуємо баскетбол.

- У вас грунт для баскетбольного насіння сприятливий у Маріуполі.
- А куди ж іще тут людям ходити. На футбол у першій лізі, або ж на баскетбол. Ось ці два види спорту і залишилися.

- Ну не в театр же ходити.
- До театру - теж варіант. Хтось любить спортивне видовище, хтось театральне дійство. На кожний товар – свій покупець.

- По прізвищах гравців які становлять кістяк команди, будете відзначати?
- Можна відзначити і Владислава Рижова, який добре справляється зі своїми капітанськими обов’язками. Я хотів би відзначити і Максима Лук’янова який цього сезону погодився нам допомогти. Відзначу і Дмитра Берьозкіна кандидата до молодіжної збірної України U-20. Цей хлопець прогресує. Я даю йому ігровий час і він виправдовує довіру. Та й усіх інших хлопців можна відзначати. Вони стараються, нехай і майстерності у них нема такої яку б я хотів бачити. Але мені приємно працювати з такими людьми які хочуть грати у баскетбол. Без грошей, без нічого – приходять, тренуються, грають.

- У вас на ентузіазмі будуються стосунки з гравцями?
- На чистому ентузіазмі. Вони нічого не отримують, жодних зарплат.

- А якщо керівництво знайде ресурс, можна ставити мету перемогти у Вищій Лізі.
- Звичайно. Я б не відмовився. Якби знайшлася б людина, яка взяла б команду під свою опіку. Тоді можна сміливо заявлятися до Суперліги.

Источник: ФБУ

Добавил: Beaver
0
text
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.