вверх  обратно

Виктор Кобзистый: "Главное - не участие, главное - победа"

23.09.2016

Президент баскетбольного клубу "Кремінь" з Кременчуга Віктор Кобзистий розповідає про його готовність до старту у Суперлізі Парі-Матч. Минулого року "Кремінь" виступив достатньо успішно, аби ставити серйозні завдання на сезон.

- Організатори Ліги, де ми виступали минулого року, відмінили серію за бронзу. У нас  однакові показники були зі "Львовом". За особистими зустрічами була нічия 1:1. За перемогами і поразками – теж однаково. Але вирішили зекономити гроші і бронзову серію не зіграли. Спиралися на такий показник, як набрані-пропущені очки. У баскетболі це рідко буває, але ми потрапили саме на такий випадок. І у "Львова" різниця закинутих-пропущених виявилася кращою, ніж у "Кременя". А так по факту ми мали бути третіми. Ми дуже цього хотіли, запропонували усю серію провести у себе. З оплатою суддів і усього іншого, бо у Львова були фінансові проблеми. Але Ліга відмінила бронзову серію, і уся баскетбольна Україна була здивована цим рішенням.

- Завдання на сезон, спираючись на недосказаність у минулому чемпіонаті, підвищене?
- У Кубку України пробитися до Фіналу чотирьох, а у регулярному чемпіонаті пробитися до п’ятірки найкращих з перспективою грати у півфінальній серії.

- Ого! Оце завдання. Ваш головний тренер Борис Сагай більш стриманий у прогнозах.
- Бо у нас ще триває комплектація складу. Деякі позиції залишаються проблемними.  Я думаю, у нас ще гратимуть два іноземця.

- А українцями посилюватися не плануєте?
- А українці усі вже розібрані. За великим рахунком наші ДЮСШ, наші дитячі школи не готують гравців такого рівня. Ті одиниці, які грають за збірні, вони усі працевлаштовані за кордоном. А ті, хто виходить з ДЮСШ? Ось ми зараз зіткнулися з тим, що зараз комплектуємо команду для участі у вищій лізі і просто люди ще не готові грати у вищій лізі. Вже не кажучи про Суперлігу. Але результат – обов’язковий. І якомога вищий результат. Грати просто для галочки нема сенсу. Я сам був спортсменом і чув фрази на кшталт: олімпійський принцип – головне участь. Ні в якому разі. Головне перемога. Маємо бути кращими за інших.

- У першому турі чемпіонату приймаєте "Волиньбаскет". Суперник достатньо прийнятний, аби одразу ж заявити про себе у Суперлізі Парі-Матч.
- Так, ми розраховуємо на перемогу. До останнього моменту майбутнє "Волиньбаскета" було невизначеним, вони були взагалі на межі розпаду. Як мені відомо, комплектувалися за залишковим принципом, не пройшли повноцінно передсезонку. Ми теж трохи запізно зібралися, але нам вдалося зберегти більше 50% складу з минулого року. Луцьк звичайно ж темна конячка – вони ще не зіграли жодних спарингів. Складно буде у тому плані, що ця команда може піднеси сюрпризи, які не очікуються. Наскільки я чув, вони посилилися Алфьоровим, перепідписали Герасимчука, підписали людей, які ще залишилися на ринку.

- Герасимчук був і залишається їхнім лідером, це стверджує і тренер лучан Дмитро Чайковський.
- Так, їм вдалося його утримати. Наскільки мені відомо, вони ведуть ряд перемовин з кваліфікованими досвіченими виконавцями, за чутками і Забірченко, і Кольченко прагнуть туди потрапити. Тому прохідної гри не вийде, команда сюрприз, команда темна конячка і доволі складно буде.

- Перед стартом у Суперлізі Парі-Матч ви ще зіграєте на Меморіалі Гаврилова.
- Так, зіграємо у Запоріжжі з господарями, харківським Політехніком і МБК "Миколаїв". А минулих вихідних зіграли з Кіровоградом (нині Кропивницький – ред.) з командою, що претендує на чемпіонство у вищій лізі (обидва матчі з командою "Золотой вєк" Кремінь виграв: 98:87 і 106:89 – ред.).

- Отже, у Запоріжжі ви плануєте ще раз подивитися, як команда взаємодіє на майданчику у боротьбі з майбутніми суперниками у Суперлізі Парі-Матч?
- Ми плануємо переглянути Хамзаєва, очікуємо, що додадуть молоді хлопці Кожемякін, Ясіненко, Луговцов. Якщо Ясіненко дві гри з "Золотим Вєком" відіграв на гарному рівні, то Луговцов і Кожемякін стушувалися. Перші матчі, може ще якісь моменти. Вони мають набратися впевненості. Для цього і робляться спаринги. Нажаль, не зміг поїхати наш молодий 19-тилітній кременчужанін Шаповал, він вихованець місцевого баскетболу і гратиме і за Суперлігу, і за Вищу Лігу. Відчуваєте, напевно, в Україні похолодало? Забракло йому трохи професіоналізму, з температурою зліг. Усі решта, як кажуть, готові до бою. Досвічених гравців не думаю, що треба представляти – Малиша, Балашова, Лохманчука, Байду. У цьому році також очікуємо більшого від ще одного нашого вихованця – Зозулі. Після великої перерви він повернувся у баскетбол і ми на нього розраховуємо, що він буде повноцінною бойовою одиницею.

- Ви відчуваєте, що з поверненням "Кременя" до Чемпіонату України інтерес до баскетболу у місті зростатиме. А ще почнете вигравати – вболівальники штурмуватимуть вашу скромну арену у ДЮСШ? Як боротиметеся з проблемою зайвого квиточка – цінами?
- Обов’язкова умова участі у чемпіонаті – продаж квитків. На першу лігу вони у нас коштують 10 грн, на вищу – 20 грн. Підвищувати ціни? Ми не будемо цього робити. Ви ж розумієте, для того, щоб підвищувати ціни на квитки, треба мати, за що платити. Ви можете дорого заплатити за Мерседес чи БМВ, а якщо поставите шкіряні крісла у Таврію, вона не коштуватиме таких грошей. Нажаль, наше ДЮСШ не відповідає тим стандартам, аби глядач почувався себе комфортно. Сама будівля проектувалася за радянських часів, була збудована 1973-го року, ми докладаємо максимум зусиль щоб поліпшити ситуацію для вболівальників, для гравців, для персоналу. І у планах – будівництво свого спорткомплексу.

Источник: ФБУ

Добавил: Beaver
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.