вверх  обратно

В Одессе открыли музей баскетбола

12.09.2016
У Одесі відкрили музей баскетболу

Активну участь у святкуванні Дня фізичної культури та спорту України взяла Одеська обласна федерація баскетболу. З раннього ранку 10 вересня на Приморському бульварі розпочалось облаштування імпровізованого баскетбольного майданчику, на якому вихованці СДЮСШОР імені Бориса Літвака провели показові тренування під відкритим небом. Участь у цьому заході взяли юні баскетболісти 2003 – 2004 років народження під керівництвом тренера Владислава Янакі, та юнаки 2000 – 2001 років народження під проводом Леоніда Милосердного.

У рамках спільної програми презентації одеських спортивних шкіл на Приморському бульварі також був розміщений інформаційний намет СДЮСШОР імені Бориса Літвака, де усі бажаючі змогли ознайомитися зі славною історією школи та роботою відділень жіночого та чоловічого баскетболу та волейболу. Але усе це було лише початком справжнього свята одеського баскетболу, яке відбулось у той же день трохи пізніше на Пушкінській 49 у  СДЮСШОР імені Літвака.

За ініціативи Одеської міської федерації баскетболу за підтримки Одеської обласної федерації баскетболу та одеської міської ради у приміщенні СДЮСШОР імені Бориса Літвака був організований музей одеського баскетболу.  Урочисте відкриття музею баскетбольної слави Одеси зібрало чимало ветеранів баскетболу, представників міської та обласної федерації баскетболу, керівників спортивних відомств нашого міста, юних вихованців СДЮСШОР імені Бориса Літвака та просто небайдужих до баскетболу одеситів.Участь у відкритті баскетбольного музею у СДЮСШОР імені Літвака взяли родичі Бориса Давидовича – його дружина Римма Олексійовна, та онук Олексій. На урочистій церемонії відкриття музею баскетболу до присутніх зі словами привітання звернулися директор СДЮСШОР імені Бориса Літвака – Олексій Діберт, президент Одеської обласної федерації баскетболу – Валерій Горбатко, голова Одеської міської федерації баскетболу Павло Вугельман.

Відеофільм, присвячений пам’яті Бориса Літвака став ще одним нагадуванням про чималий внесок  Бориса Давидовича у розвиток одеського баскетболу, та дав старт церемонії відкриття музею баскетбольної слави Одеси. Валерій Горбатко, Павло Вугельман урочисто перерізали символічну червону стрічку, відкрили музей та отримали право у числі перших увійти до його залу, який оформлено у вигляді зменшеної копії баскетбольного майданчику. Тут можна побачити архівні фотографії з історії одеського баскетболу, Кубки та  медалі, які виборювали одеські баскетболісти у різні роки, колекцію баскетбольних сувенірів, та багато іншого.

Зауважимо, що одеським баскетболістам справді є чим пишатися. Славетна "БІПА-Мода" була багаторазовим чемпіоном України. Жіночий клуб "Інтерхім-СДЮСШОР імені Літвака" є діючим чемпіоном та володарем Кубку України, чемпіонами та призерами Всеукраїнської юнацької баскетбольної ліги кожен рік стають юнацькі та дівочі команди СДЮСШОР Літвака різних вікових категорій.

Чимало успіхів мали одеські баскетболісти і на міжнародній арені. Наразі музей баскетбольної слави Одеси складається вже з трьох відділень – меморіальний кабінет Бориса Літвака, зал слави СДЮСШОР імені Літвака та безпосередньо зал баскетбольної слави міста Одеси. Щиро сподіваємось, що вже найближчим часом баскетбольний музей у СДЮСШОР імені Бориса Літвака поповниться новими експонатами – Кубками та медалями, які завоюють для рідної Одеси наші чоловічі, жіночі та юнацькі баскетбольні клуби та команди. 

 

Источник: ФБУ

Добавил: Beaver
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.