вверх  обратно

Руслан Отверченко: "Самое важное сейчас - повысить уровень чемпионата"

16.07.2016

Кандидат до збірної України Руслан Отверченко розповідає про свій перший закордонний сезон. Лідер БК Київ позаминулого сезону пояснив, чому в Україні він готовий грати у збірній, а не за клубну команду.

- Усі скучили за тренуваннями і приїздять з настроєм працювати і починати давати результат. Адже попереду такий важкий відповідальний момент – треба виходити на чемпіонат Європи. Тому усі налаштовані на роботу.

- Навіть, якщо хтось прибуває не у зовсім піднесеному настрої, команда його вирівнює.
- Саме так. По-іншому – ніяк. Взагалі то уся команда дружня, усі налаштовані на роботу, одне одного давно знаємо і готові працювати.

- Зараз вас 18, потім тренеру буде треба урізати список до 12 гравців. Тримаєш думку, як не опинитися за рискою.
- Це спорт. Природній відбір. Хто буде більш готовий, підходити під схеми тренерів, це вже буде вимальовуватися картина тижня за 2-3. Тоді усе буде більш зрозуміло і розпочнеться відбір.

- Сезон провів в Іспанії. Це крок вперед у кар’єрі?
- На 100% це крок уперед, був невеличкий перепад. Сезон я можу розділити для себе на дві частини. Перше коло ми грали (Руслан виступав у складі "Манреси" - ред.) на високому рівні, були у 10-ці, навіть у топ-8. Друге коло, навіть після Кубку Короля іспанського почалися зміни у клубі, прибрали не основних, але тих гравців, які допомагали команді дуже серйозно. Навіть не граючи багато хвилин вони були дуже потрібні команді. Прибрали цих людей, взяли нових і, можна сказати, ми ледь витягнули чемпіонат. Такі ось дві частини. Перша частина – дуже добра, а друга – навпаки. Коли почалася перебудова, то тоді вже було не фонтан, можна сказати.

- Чому чемпіонат Іспанії вважають найсильнішим у Європі?
- Я не грав в інших чемпіонатах, окрім українського, але можу зауважити – це дуже сильна ліга. І тактично, і по іменах. Гучні імена, сильні команди, які усі знають. Топового рівня – Реал Мадрид, Барселона. І вони конкурують постійно з іншими командами. Чільна вісімка команд – усі грають у Євролізі, Єврокубку, навіть не тільки ці, а й нижчі за топ-8 грають у єврокубках, уся ліга – дуже високого рівня і звісно підбір гравців дуже високого рівня.

- Відчуваєш зростання майстерності у таких умовах?
- Є чому повчитися у досвічених фахівців, майстрів своєї справи.

- Твоє майбутнє ще не з’ясувалося?
- Поки що нічого конкретного не можу сказати. Раніше чи пізніше усе визначиться. Середина літа, Усі хлопці тільки приїхали на збори, усі грали по різних лігах. У різних країнах. А зараз усі приїхали до збірної і готові віддаватися роботі.

- Коли активізується пошук клубів агентами?
- Робота вже триває. Наприкінці липня – початку серпня піде процес підписання контрактів.

- До вересня агент тобі скаже: "пакуй валізи і їдь туди".
- Думаю, це відбудеться навіть раніше, ніж у вересні. Я вже хоча б знатиму, де гратиму. Багато чого залежить від ліги, від команди, від тренера, підбіру гравців. Чимало чинників впливають на вибір.

- У будь-якій Лізі ти можешь грати, якщо вона належного рівня. Так?
- Хотілося б рівень вищий. Іспанія – специфічна Ліга. Вдасться залишитися там, добре. Якщо ні, дивитимусь далі.

- За той рік, коли грав в Іспанії, краєм ока слідкував за українським чемпіонатом?
- Так, звичайно слідкував. І я постійно в курсі, що відбувається. Усе ж таки це моя країна і треба знати, у якому напрямку тут рухаються процеси. Навіть якщо мало часу, стараюся почитати якісь новини, подивитися гру за можливості.

- Не виключаєш можливості, що можеш в Україні виступати?
- Поки що хочу набиратися досвіду за кордоном. А за Україну грати у складі збірної. Найважливіше зараз – підвищити рівень чемпіонату. Я не можу сказати, що він зараз відповідає європейському рівню. Потрібно його підвищувати. Запрошувати легіонерів кваліфікованих. А до них потягнуться українці, ліга зростатиме і розвиватиметься. Безумовно це залежить від фінансування. Будемо сподіватися, що цей процес не зупиниться.

Источник: ФБУ

Добавил: Beaver
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.