вверх  обратно

Президент "Динамо": "Будем снова ставить чемпионские задачи"

5.05.2016

 

Президент київського «Динамо» підвів підсумки сезону для жіночої та чоловічої команди. 

- Володимире Івановичу, сезон закінчено, здобуто срібні нагороди. Як можете оцінити друге місце в жінок?

- Команда виступила добре. З тим складом, який у нас був, я вважаю, що результат відмінний. Ми, як керівники клубу, не змогли виконати вчасно функцію доукомплектації та боротися за перше місце. Не вистачило часу та фінансових ресурсів. Але разом з тим, наша молодь отримала безцінний досвід. І хоча «Динамо» звикло завжди боротися за перше місце, в таких умовах, що склалися я дуже радий другій сходинці. Нам під силу було її завоювати, і ми це зробили. 

- Чоловіча команда теж здобула срібні нагороди. Розраховували на золото? 

- Я був переконаний, що ми зможемо серйозно себе зарекомендувати у Суперлізі. Михайло Бродський допоміг нам у створенні команди, всіляко сприяв, і поставив завдання сколихнути лігу, зробити її цікавішою, непередбаченою та вийти у фінал. Ми з цим впоралися. Стояло також завдання посісти перше місце. Що нам завадило? Команда не провела передсезонну підготовку, і фактично готувалася та збиралася на ходу. Тому у нас були, як провали, так і успіхи. У нас фактично не було можливості провести підготовку посеред сезону, або повноцінну реабілітацію через величезну насиченість календаря. Проте команда пристосувалась до цих умов. Звісно, календар дуже вплинув. Без особистих звинувачень, хочу сказати, що директорат турніру зі своїм завдання не впорався. Ми весь сезон грали в напруженому графіку, а в березні все раптом почало змінюватись. Нам спочатку розширили зону календаря, і ми закінчили плей-офф пізніше через те, що не були продумані вікна у зв’язку з участю «Хіміка» в Єврокубках, і всі чекали поки «Хімік» зіграє свої матчі, паралельно наші ігри перенесли на пізніший строк. А потім зону календаря звузили, і команда була змушена за 16 діб провести 9 поєдинків! Це нонсенс. Дмитро Забірченко з «Кривбасу» сказав, що вони з хлопцями краще грали би травень безкоштовно, і зберегли більше здоров’я. Повірте, ми теж могли домовитись з командою, і всі були б раді. Я телефоную своїм баскетболістам, пропоную для відновлення сходити в баню, а в них сил не має навіть нормально поговорити. Їм через такий графік вже нічого не хотілося. Після 5-ти ігор півфіналу треба було дати мінімум тиждень на відновлення. Ми б тоді в рівних умовах підійшли до вирішальних протистоянь і змогли продемонструвати набагато якісніший баскетбол. Я також не розумію - весь сезон клуб грав свої спарені поєдинки переважно через день, а плей-офф по два дні поспіль, потім переїзд, і знову два дні поспіль. Так не повинно бути. Від подібних навантажень техніка виходить з ладу. Тому мої баскетболісти герої. Вони зуміли зібратись, проявили характер, колективність, пересилили себе і зіграли з повною віддачею. Ми гідно боролися проти «Хіміка», навіть за таких умов, проте вважаю, що дана ситуація зіграла на руку южненській команді і допомогла їм виграти чемпіонат. Мені неприємно, що директорат безвідповідально підійшов до календаря та здоров’я баскетболістів. Для потенційних збірників, і для всіх інших, грати в такому ритмі неприйнятно. Тим не менш, хочу привітати южненську команду. Вони заслужили цей успіх. У них збалансований склад, чудові умови для підготовки, але будь у нас тиждень на відновлення, впевнений - все могло скластися інакше. Сподіваюсь, директорат прийме зауваження і буде не лише нам наказувати, але й прислухатись до клубів. Можна було прорахувати, що в разі трьох матчів півфіналу, вирішальні поєдинки розпочнуться раніше, а в разі п’яти – трохи пізніше. Це все в їхніх силах. 

З жіночим календарем ситуація подібна. Ми за 4 місяці провели 14 ігор, а потом за 10 днів мали зіграли 6 поєдинків плей-офф. 

- Під час сезону було кілька спірних моментів із суддями. У вас є до них претензії, або пропозиції? 

- Особливих нарікань у мене не має. Суддівська колегія адекватно реагувала на зауваження. Я лише  хочу висловити свою точку зору, як людина, що вже багато років має відношення до баскетболу. На мою думку, ми разом з суддями повинні жити в злагоді, і один-одному допомагати розвиватися. Робити баскетбол кращим. А у нас навпаки, між тренерами та суддями є неприязнь. В конфліктах завжди винні тренери, і ніколи не винні судді. 

Нам треба все робити чесно – з тренерського та суддівського боку. Не повинно бути такого, що в одній і тій самій ситуації два різних свистка, або арбітр дозволяє собі перед грою демонструвати свій ворожий настрій до команди. Так само і тренер має вести себе культурно. Звісно, він не може постійно мовчати. Я не бачив жодного наставника, який вестиме себе спокійно і при цьому виграватиме чемпіонати. Просто не варто переходити межу. 

Хочеться закликати всіх переглянути взаємовідносини. Арбітри не повинні показувати, що вони головні на святі баскетболу. Навіщо роздавати на ліво й на право технічні фоли? Можна підійти і культурно зробити тренеру зауваження. Тоді ми одразу побачимо, хто дійсно веде себе агресивно, а хто здатен розуміти нормальну людську мову, і у нас все зміниться. Треба по-людськи ставитись один-до-одного, допомагати взаємно порадами. Якщо ми не зможемо цього зробити, то давайте тоді створимо суддівську комісію, в якій не буде жодного арбітра, і будемо карати суддів за їхні помилки. Бо коли нам дають неспортивний, або технічний фол, клуб платить гроші, а це значить, що й арбітри мають відповідати за власні помилки гаманцем. Їх тоді треба відсторонювати від роботи за певну кількість помилок, і якщо помилки повторюються, то взагалі відлучати від роботи. Але мені цього не хочеться. Треба жити дружно та поважати один-одного. 

- Зараз можливо ще рано запитувати, але яким ви бачите наступний сезон для динамівських команд? З якими завданнями? 

- У нас були помилки. Спробуємо їх не повторити. Насамперед сформувати завчасно склади і провести повноцінну підготовку – навчальний та тренувальний процес. Будемо більш плідно працювати з ФБУ, щоб знову не вийшло подібного проекту календаря. Михайло Бродський дуже вчасно реагує на всі пропозиції, тому я гадаю, що з його допомогою ми зможемо вирішити ці речі.

Безперечно, знову будемо ставити чемпіонські завдання і шукати спонсорів для їх реалізації. Єврокубки скоріше-всього не гратимемо. Заявку треба подавати вже зараз, і якщо ми потім відмовимось нас чекатиме штраф. Ми поки не маємо такого спонсора, щоб впевнено брати участь в Єврокубках, але ситуація може змінитись. Будемо активно працювати над тим, щоб клуб розвивався і ставав сильнішим.

Источник: БК Динамо

Добавил: Beaver
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.