вверх  обратно

Письмо АБКУ "Суперлига" в ФИБА и Министерство молодежи и спорта Украины

21.10.2015

19 жовтня на адресу  ФІБА-Європа  Федерація баскетболу України надіслала лист за підписом генерального секретаря  Драбіковського В.  Цього ж листа, як відповідь на запит ФІБА-Європа,  було розміщено на офіційному сайті ФБУ.

 
АБКУ «Суперліга» вважає за необхідне надати для  ФІБА-Європа, Міністерства  молоді  та спорту України й баскетбольної спільноти України  дійсну інформацію, яка  в листі ФБУ була представлена некоректно. 

Статутні цілі та завдання  ФБУЧому була  створена АБКУ «Суперліга»?  Створення АБКУ «Суперліга» у 2009 році було нагальною об’єктивною потребою розвитку українського баскетболу. В цьому були зацікавлені всі сторони – і ФБУ на чолі з Олександром Волковим, і  професійні баскетбольні клуби, діяльність яких ніяк не вписувалася у статутні рамки ФБУ.

Адже ні всеукраїнська спілка громадських організацій (ФБУ зразка 1998 р.), ні її правонаступниця – всеукраїнська громадська організація «Федерація баскетболу України», згідно зі статутами  не мали, не можуть мати   та не мають  на сьогоднішній день однієї функції – організовувати і проводити змагання  спортсменів-професіоналів, а тим  більше проводити, за термінологією керівництва ФБУ, «топ-чемпіонат».  Більше того:

-  ФБУ  лише «сприяє  здійсненню організації та проведення всеукраїнських змагань згідно плану    спортивних заходів» -  п.2.3.9.   статуту ФБУ.  Кому сприяє?

- у податкових органах ФБУ зареєстрована із кодом неприбутковості ( 0006 ), за яким – це громадська організація, створена з метою провадження екологічної, оздоровчої, аматорської спортивної, культурної, освітньої та наукової діяльності.

За законами України та власним статутом ФБУ – неприбуткова громадська організація із відповідною метою.  Жодних положень про проведення змагань, більше того, змагань, що підпадають під поняття професійний спорт. Лише: рівень здоров’я, здоровий спосіб життя, аматорський спорт, сприяння розвитку баскетболу, захист прав, фізичний і духовний розвиток своїх членів.

Тому необхідність заснування АБКУ «Суперліга» була об’єктивно викликана   відсутністю можливості у будь-якої особи – суб’єкта господарювання   в правовому полі України  – створити і проводити  професійні змагання з баскетболу вищого рівня за участю гравців – професіоналів, в тому числі гравців,  залучених з інших країн. Саме такою була і є статутна мета АБКУ «Суперліга».


Висновок: ФБУ, як раніше, так  і сьогодні, за правовими, податковими і статутними ознаками  не має  можливості організації змагань у професійному спорті. Просимо звернути на це увагу.

Засновники АБКУ «Суперліга»  розуміють, що інформація, оприлюднена вище, може певною мірою зашкодити баскетбольній спільноті України  у відносинах з міжнародними спортивними організаціями ФІБА і ФІБА-Європа. Але нас змушує це зробити позиція керівництва ФБУ, яке перетнуло межу здорового глузду і своєю заявою  про «змагання, які проводяться не ФБУ (ФІБА) і не під егідою ФБУ (ФІБА), знаходяться поза юрисдикцією ФБУ»  карколомно і бездумно намагається поставити поза законом  і  викреслити  з баскетбольної мапи України   разом із Суперлігою і багатотисячні баскетбольні  змагання  різного рівня. Адже різноманітні баскетбольні ліги і  змагання  існують по всій Україні і їм не потрібен на це дозвіл ФБУ, бо  існують вони за Законами України. На щастя,  ФБУ не є законодавчим органом в Україні.

Стосовно договору між ФБУ і АБКУ «Суперліга».  По-перше, цей договір необхідний був самій ФБУ, адже саме за цим договором ФБУ легалізувала свою діяльність із проведення Чемпіонату України серед команд Суперліги, тобто  професійних команд.

Враховуючи обставини, що склалися внаслідок недалекоглядної політики керівництва ФБУ, АБКУ «Суперліга» заявляє, що:

- у своїх діях керується лише намірами залишатися в правовому полі  ФІБА і ФІБА-Європа як вищий дивізіон українського чоловічого баскетболу;

- залишає за собою право отримати статус офіційного Чемпіонату України з баскетболу через центральний орган виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту; 

Щодо неправомірного використання ФБУ знаку для товарів та послуг  «СУПЕРЛІГА».  Позиція ФБУ з цього питання грубо порушує права АБКУ «Суперліга».  Найближчим часом асоціація використає своє право на захист інтересів та прав на інтелектуальну власність через звернення до судових і правоохоронних органів.

Щодо належності (за змістом листа ФБУ) клубів Суперліги одній  людині – І. В. Коломойському, то така інформація з боку ФБУ є,  м’яко кажучи,  некоректною,   не підтвердженою документами,  розповсюдженою на рівні пліток і побутової балаканини, що не личить офіційному органу, яким ФБУ себе вважає. Ця інформація, наведена керівництвом ФБУ як  аргумент, викликає подив ще й тому, що жоден закон в Україні не забороняє  будь-яким особам  створювати на території України організації (в тому числі й баскетбольні клуби) і жодним чином не обмежує їхню кількість. Серед клубів учасників АБКУ «Суперліга» спортивний принцип  і змагальний дух на першому місті. Підтвердженням тому є серія матчів плей-офф минулого чемпіонату «Будівельник» – «Дніпро» (клуби, які керівництво ФБУ пов”язує  з  І. В. Коломойським).

Початок штучно створеного «топ-чемпіонату під егідою ФБУ»  вже на старті  показав, що цей «топ-чемпіонат» є справжньою антирекламою професійному баскетболу  в Україні.

Стосовно висловлювань щодо Арбітражу в Лозанні. Саме БАТ (Баскетбольний Арбітражний Трибунал), на думку президента баскетбольного клубу «Будівельник», повинен вирішувати питання у фінансових відносинах клуб – гравець. Але пан Бродський, безпідставно взявши на себе функції  БАТ, вирішив чинити правосуддя,  не маючи на це ніяких повноважень.  Пан Гулямов неодноразово вказував керівництву ФБУ, що  приймати рішення за контрактами гравців – це виключна компетенція БАТ, що і зафіксовано в контрактах гравців. АБКУ «Суперліга», захищаючи інтереси своїх членів, повідомляє, що за оприлюднення неправдивої інформації паном Драбіковським, чий підпис стоїть на  листі,  в якому спотворюється вислів пана Гулямова, його буде притягнуто до відповідальності, яка передбачена чинним законодавством України.


На відміну від керівництва ФБУ,  АБКУ «Суперліга»  не дає оцінку діяльності ФБУ, хоча має на це право, як колективний член ФБУ, а лише наводить факти.  Засновники АБКУ «Суперліга» мають надію, що оцінку  діяльності ФБУ дадуть ФІБА-Європа і центральний орган виконавчої влади в сфері фізичної культури і спорту.

АБКУ «Суперліга» звертається до Міністра молоді та спорту  України  з  клопотанням надати Суперлізі статус офіційного Чемпіонату України з баскетболу серед  професійних чоловічих  команд.
   
АБКУ «Суперліга» звертається до ФІБА-Європа з проханням не використовувати назву «Суперліга» по відношенню до змагань, що проводяться ФБУ, бо це порушує спортивні принципи, регламенти ФІБА і міжнародне авторське право.

Источник: Суперлига

Добавил: Beaver
0
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.