вверх  обратно

Валентин Мельничук: "В "Черкаських Мавпах" образцовая система детского баскетбола"

25.06.2014

Юнацька збірна України з баскетболу у Черкасах продовжує підготовку до чемпіонату Європи у дивізіоні "В", який наприкінці липня прийме Болгарія. Серед зіркових гостей черкаського збору слід відзначити Валентина Мельничука. Один з найвідоміших баскетбольних спеціалістів в історії українського баскетболу нині очолює тренерську комісію ФБУ, а в Черкасах виконує функції консультанта Максима Міхельсона. Відомий тренер дав інтерв’ю клубному сайту.

– Валентине Федоровичу, раді Вас вітати у Черкасах. Поділіться враженнями від цього збору.

– Я до цього кілька разів був у Черкасах і прекрасно знайомий з тутешніми умовами. База у "Черкаських Мавп" на належному рівні, тим паче у місті є й інші умови, а це: хороші парки та пляжі, де хлопці працюють над фізпідготовкою. Відтак, я був одним з тих, хто з великим позитивом поставився до можливості готуватися до чемпіонату Європи у Черкасах. Після приїзду сюди очікування були навіть перевершені. Ми живемо у прекрасному готелі і маємо зразкове харчування, ми можемо повноцінно зосередитися на підготовці. Якщо говорити про баскетбол, то слід відзначити нашу підготовку. Я тренував багато збірних, у деяких був консультантом, зараз подібні функції виконую у Максима Міхельсона.  Мені є з чим порівнювати, у нас все розписано до найменших дрібниць і ми чітко притримуємося запланованого графіка. Сподіваюся, все це допоможе Україні повернути собі місце у дивізіоні "А".

– За свою кар’єру ви тренували безліч команд та гравців, навіть чотирьох олімпійських чемпіонів. Скажіть, наскільки талановите на ваш погляд це покоління українських вісімнадцятирічних хлопців?

– Скажу однозначно, що це покоління має значно досконаліший технічний арсенал. У тих хлопців, можливо, були інші переваги, якісь вольові якості чи ще щось, але в техніці вони значно програвали сьогоднішнім одноліткам. От я, приміром, зараз дивлюся на Святослава Михайлюка, так він "озброєний до зубів", його техніка і баскетбольне бачення досконалі. Навіть сьогодні на ранковому тренуванні, граючи у волейбол, він себе прекрасно відчував із шикарною волейбольною технікою. Я навіть спочатку подумав, що він займався колись волейболом, виявляється, йому батько дав кілька уроків. Дуже помітно те, що цей хлопець прекрасно пристосований до будь-якого ігрового виду спорту. Причому це стосується не лише Святослава, решта збірників також перебувають у прекрасній технічній підготовці.

– Ймовірно через кілька років дехто з гравців цієї збірної гратиме за Національну команду України. На ваш погляд, у їхній ситуації для досягнення результату головне – талант чим праця?

– Це, безумовно, талант, який помножений на дводенні натхненні тренування. Без одного й іншого гравцем збірної ніхто не стане. Але є безліч прикладів, коли неймовірно талановитий гравець не може використати свої плюси, а хлопець з посереднім талантом, але неймовірною працьовитістю, грає десь в НБА. Талант – це не основний момент, є ще самовіддача, є ще серце у справді сильному гравці, всі ці компоненти зростаються в одне ціле.

– Є шанс у Михайлюка грати в НБА?

– Безсумнівно. Я думаю, що у свої 17 він кращий у Європі та Світі. Коли я його вперше побачив у повній красі, а це було на київському чемпіонаті Європи, я був неймовірно вражений: це найсильніший гравець у цьому віці, якого я бачив. Але попереду ще велетенська робота, яку потрібно витримати на шляху до мрії.

– Які переваги цього складу збірної, на ваш погляд?

– Я бачу багато плюсів. Один із важливих – це кістяк команди, який сформований навколо клубу "Черкаські Мавпи". Відразу вісім гравців високого рівня представляють цю команду і в тактичному плані Максиму Міхельсону цю команду підготувати буде значно легше. Все-таки цих хлопців тренер тренує ледь не 10 років і вони прекрасно все розуміють. З інших клубів на зборі теж представлені дуже сильні гравці, які, я думаю, ще підсилять команду. На жаль, ще одна перевага є неможливою – це домашній майданчик на Євробаскеті. Чемпіонат Європи у цій віковій групі, як ви знаєте, перенесли з Донецька. Звісно, за підтримки рідних вболівальників значно легше, тепер ця перевага буде у болгарів. Але давайте подивимося на інше: зараз наша жіноча збірна показала прекрасний приклад, граючи усі матчі на виїзді, вони все виграли. Це прекрасний приклад, який наші юніори мають унаслідувати. 

– Що на Ваш погляд можна зробити для розвитку дитячого і юнацького баскетболу в Україні?

– Насправді можна говорити про велику кількість складових, але я зауважу про головну. У кожному клубі, який виступає у Суперлізі, має бути вибудувана  правильна баскетбольна піраміда, у фундаменті якої лежить баскетбольна школа. У цьому плані мені дуже приємно дивитися на розвиток юнацького баскетболу у Черкасах. У "Черкаських Мавпах" зразкова система дитячого баскетболу, з якої лише потрібно брати приклад. Мені приємно також бачити подібну піраміду у Южному, Донецьку та Маріуполі. Якби у кожної команди Суперліги була така система роботи з молоддю, ми б мали неймовірно сильну збірну. Можливо, потрібно вигадати якісь санкції щодо клубів, які не мають подібної структури. Приміром, в Іспанії є така система.

Добавил: Beaver
0
text
Индикатор репутации - оценка всех предыдущих комментариев пользователя за последние 12 месяцев, сделанная другими пользователями. Этот показатель позволяет предположить, оставлен ли комментарий уважаемым автором или нет.